Zdrowy uśmiech odmładza!

Zdrowe i lśniące zęby. Ozdoba uśmiechu, symbol zdrowia. I niezrealizowane marzenie wielu osób. Pragniemy, by były proste, równe i kompletne. Czy wiesz, że wszystkie te pragnienia można spełnić?

Czasami zdarza się, że uzębienie mamy kompletne, jednak przestrzeń, która pojawia się między górnymi, środkowymi siekaczami czy nierówności szkliwa powodują nasze złe samopoczucie, z pomocą przyjdzie stomatolog, proponując nam licówki. Są to płatki porcelany, bardzo delikatne, naklejane na licowej (wargowej i policzkowych) stronach zębów. Ponieważ są wykonane z bardzo twardego materiału, jesteśmy w stanie je nosić nawet 15 lat. To szybki i ciesząca się uznaniem metoda na uzyskanie „hollywoodzkiego uśmiechu”. Z ich pomocą, można zmienić odcień, udoskonalić kształt oraz długość i szerokość zęba, a nawet odbudować brakujące fragmenty. Szczegółowe informacje: .

Stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Statystyki jednak alarmują, że przeciętna osoba dorosła ma niekompletne uzębienie. Problem jest poważny. I najważniejsze nie są, jakby się mogło wydawać jedynie walory estetyczne, co problemy natury medycznej. Braki w uzębieniu powodują, że pozostałe zęby się ścierają (utrata szkliwa), zaczynają się przesuwać i pochylać, co w konsekwencji prowadzi do zmian w rozkładających się siłach żucia. Im dłużej zbywamy problem, tym poważniejsze są konsekwencje. Nasz brak rozsądku w tej kwestii może przyczynić się do zmian patologicznych w stawach skroniowo-żuchwowych.

Idealną metodą na przywrócenie wspaniałego uśmiechu, wyglądu twarzy oraz dykcji są implanty. stomatolog łomża (interesujący – – sprawdź tu) we Wrocławiu wszczepia kilka implantów i mocuje na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyną wadę takiego rozwiązania możemy uznać ich stosunkowo wysoką cenę, jednak nie zapominajmy, że są one bardzo trwałe i można się nimi cieszyć przez bardzo długie lata – oferta Aurident. Co więcej, w gabinetach możemy wybrać formę ratalnej opłaty, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Zabieg poprzedza wykonanie badań oraz prześwietlenie (rtg kraków) szczęki. Implanty są zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu w kość szczęki stomatolog wkręca śrubę stanowiąca podstawę implantu. Gojenie się rany oraz zabliźnienie kości trwa kilka miesięcy.