Zabawy z dziećmi

Jedną z największych letnich atrakcji z dzieciństwa zawsze były zabawy w wodzie. Mokre igraszki są źródłem radości, a także… zdrowia, bo stymulują prawidłowy rozwój maluchów!

Samo pieluchy dla dorosłych

basen dla dzieci

Chwile spędzone w wodzie mają zbawienny wpływ na dziecko i stymulują jego rozwój psychoruchowy oraz koordynację.

Wejdź na ten link, aby przeczytać analogiczne teksty. Dla przykładu zobacz serwis (https://motoargo.pl/pol_m_Czesci-Silnikowe-do-Motocykli-Skuterow_Czujniki-temperatury-silnika-263.html), który prezentuje zajmującą Cię problematykę, a niewątpliwie się nie rozczarujesz.

Oswajamy malucha ze zmianami temperatury, uodporniamy na infekcje. Dziecko uczy się również zachowania równowagi, bawi się oporem wody. Niezbędne dla dzieci są maski do nurkowania – nawet przydatna strona.

Dmuchane źródło radości

Pierwsze spotkanie z wodą zawsze jest sporym wydarzeniem w życiu dziecka. Zanim zabierzemy dziecko na basen lub nad jezioro lub morze, warto pomyśleć o wprowadzeniu go w świat mokrej przyjemności. Sposobem na oswojenie malucha z wodą może być wstawienie do ogrodu dmuchanego basenu. – Producenci zastrzegają, że baseny ogrodowe dla dzieci przeznaczone są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Młodsze dzieci można wsadzić najpierw do małego leżaczka do kąpieli. Oczywiście w obu przypadkach dziecko bawiące się w wodzie zawsze należy mieć na oku! – przestrzega Janusz Kulas ze basen to lepsze rozwiązanie niż wizyta na basenie z chlorowaną wodą, gdzie dziecko narażone jest na podrażnienia skóry, oczu i uszu. Pamiętajmy też o tym, że zanim zanurzymy dziecko w baseniku, należy zwrócić uwagę na odpowiednią temperaturę wody. Przydatny jest również zestaw do nurkowania – odpowiednia strona.

Oczy szeroko otwarte…

ze zdumienia – to efekt jaki osiągniemy dzięki wymyślnemu, kolorowemu designowi basenów. Dzieci zaczynają rozpoznawać kolory około 30 miesiąca życia. Edukację zaczynamy od barw podstawowych, stopniowo wprowadzając malucha w świat pomarańczy, fioletów i różów, pokazując mu fantazyjne rysunki słońca, kwiatów i stworków. Warto też zwrócić uwagę na rolki fitness – zapraszam do lektury.

Najlepszą metodą nauki jest zabawa. Wodne pluskanie w zaciszu przydomowego ogrodu, w otoczeniu kolorów i promieni słońca, będzie dobrodziejstwem dla rozwoju fizycznego i intelektualnego naszych dzieci. To również doskonały sposób na wspólne spędzania wolnego czasu – zarówno w gronie innych maluchów, jak i pod opieką rodziców.