Zabawy dla malców z autyzmem – interesujący poradnik

Zabawa odgrywa istotne znaczenie w życiu wszystkich dzieci. Oprócz tego, że zapewnia dzieciakowi dobrej rozrywki, to na dodatek może mieć wpływ na jego rozwój zarówno sprawnościowy, a także umysłowy. W ten sposób ma ono szansę zyskiwać nowe umiejętności, a także nawiązać kontakty z kolegami. Myśląc o zabawie dzieciaków z autyzmem, powinniśmy wiedzieć przede wszystkim o tym, że wymagają one nieco innych metod rozrywki. Standardowe gry i zabawy mogą być dla nich niewłaściwe.

Dzieci z autyzmem potrzebują trochę zabawy każdego dnia. To pomoże im w rozwoju, nauce, jak również zdobywaniu nowych umiejętności. Oprócz tego poprzez zabawę można trochę urozmaicić ich życie społeczne i ułatwić kontakty z rówieśnikami. Pamiętajmy, że i zespół Aspergera nie świadczy o tym, iż dziecko musi zaprzestać zabawy.

Dziecko z piłką i miotłą

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle dzieci borykające się z autyzmem spędzają swój wolny czas realizując przeróżne zabawy stworzone przez samych siebie – więcej. Niejednokrotnie są to schematyczne, powtarzalne czynności. Bardzo chętnie bawią się klockami, układając piramidy, często bawią się samochodzikami, wprawiając je w rytmiczny ruch. Takie powielanie pewnych czynności w mniemaniu dziecka daje mu poczucie bezpieczeństwa, pozwala „zamknąć” się w swoim własnym świecie. Dzięki temu dzieci takie radzą sobie z niezrozumiałą rzeczywistością, unikają również konfrontacji z nią. Dorosłym czasami wydaje się, iż dobór gadżetów do zabawy niekiedy okazuje się dziwaczny, zupełnie nielogiczny. Zamiast pluszaków, wybierają sprzęty mechaniczne czy zwykłe przedmioty domowe.

Czy omawiane problemy Cię intrygują? Raźno zatem kliknij tu – ta ważna treść (https://www.bestbrain.pl/blog.php) zapewne też bardzo Cię zainteresuje!

dziewczynka na zjeżdzalni

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko się okazuje też, że używają przedmiotów zupełnie niezgodnie z ich przeznaczeniem. Dzieci autystyczne muszą jednak znać także inne zabawy, które wybierają najchętniej inne dzieci – doczytaj. Pamiętać jednak należy, że niezależnie od tego, jaką metodę rozrywki zaoferujemy dziecku, zawsze musi ono czuć się bezpieczne i dowartościowane. Różnorakie elementy trzeba wprowadzać do zabawy powoli i etapowo, żeby dziecko nie czuło się zestresowane. Dzieci autystyczne, albo cierpiące na zespół Aspergera, niezwykle chętnie obcują z takimi materiałami, jak piasek, woda, materiały o urozmaiconej fakturze.

Przydałaby Ci się rzetelna informacja spod linku (https://boskabijoux.pl/)? Dobrze się składa, gdyż opracowaliśmy dla Ciebie porcję świeżych artykułów. Należy wejść w link.

Rodzice powinni również dokształcać się w tym kierunku, by w ostateczności proponować dzieciom jak najlepiej dobrane zabawy.