Zabawy dla dzieci w domu – świetna alternatywa dla telewizji, która pobudza wyobraźnię

Natura daje nam mocno w kość. Słupki rtęci szybują w dół, prędko zapada zmrok, liście spadają z drzew, ponura pogoda za oknem powoli zaczyna się udzielać.

Jesień to niewątpliwie niezmiernie trudny czas tak dla dorosłych jak i dzieci.
zabawy dla dzieci w domu

Autor: The Bakken Museum
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie deszczu maluchy zaczynają się nudzić, a rodzice stają przed nie lada wyzwaniem. Łamią sobie głowę nad tym co zrobić by uprzyjemnić swym milusińskim czas. Pomysłów jest całkiem sporo. Oglądanie kreskówek to zaledwie jedna z „opcji” .

Fantastyczną alternatywą dla niekończących się godzin spędzonych przed telewizorem ewentualnie komputerem są bez wątpienia właściwie zorganizowane zabawy dla dzieci w domu. Dostarczają bowiem sporą dozę rozrywki, zarazem edukując poprzez pobudzaniewyobraźni a także zachęcanie młodych ludzi do eksplorowania otoczenia. Stanowią również znakomitą sposobność do zacieśniania więzi z rodzicami. Należy jednakże zauważyć że znaczna część współczesnych dorosłych żyje w nieustannym biegu Z myślą o takich zagonionych rodzicach wiele polskich miast organizuje w domach kultury interesujące zajęcia dla dzieci Częstochowa jest tego wspaniałym przykładem – .

Zwykle prowadzą je wykwalifikowani nauczyciele, psycholodzy oraz terapeuci, którzy z pasją rozbudzają w maluchach ciekawość świata, zachęcają do myślenia i działania.