Zabawki – wcześniejsze i te współczesne

Każdy z nas miał ukochaną zabawkę, o której nigdy nie zapomni. Z całą pewnością najnowsze zabawki różnią się od tych z poprzedniego wieku. Sklepy pełne kolorowych samochodzików i lalek przyciągają nie tylko maluchy.

Dzisiaj dzieciństwo jest łatwiejsze, bardziej kolorowe. Ubranka udają dorosłe, wózki są w różnych kształtach, eleganckie lub sportowe – to zdecydowanie inny świat. To samo naturalnie wiąże się z zabawkami, których pod koniec XX w. jeszcze nie było. Dzisiaj najmłodsi teoretycznie mogłyby mieć czego, tylko zapragną. Na szczęście to zdecydowanie niezłe rozwiązanie.

Dzisiejsze zabawki

lalka barbie

Źródło: http://www.sxc.hu/

Słynna Barbie na początku lat 90-tych otworzyła nową erę lalek. Małe dziewczynki marzyły o długowłosej lalce modelce prosto z pudelka na prezent w Pewex-ie. Dzisiaj nikogo już nie dziwi firmowa laleczka i bawi się nią prawie większość dziewczynek. W każdym razie najlepsza lalka i kolorowe wózki dla lalek to ważna część życia małej kobiety.

Świat zabawek dla naszych pociech jest naprawdę przytłaczający. Są odpowiednie zabawki dla niemowląt, dobrane chociażby kolorami, by pobudzać właściwe zmysły i pomagać w rozwoju. Producent zabawek Little Tikes proponuje interesujące fontanny, małe zestawy do gry w piłkę dla jeszcze niechodzących dzieci. Właściwie to wesołe, że całe rzesze ludzi przeszły przez dzieciństwo bez tak genialnych atrakcji, a obecni rodzice drżą o to, jak pobudzić do działania niemowlęcia. W każdym razie zabawek nie da się mieć za dużo.

Z kolei zabawki takie jak Wader mogą być interesujące dla najmłodszych panów. Wywrotki, ciężarówki, proste tory dla aut – nie stanowią zagrożenia dla maluchów. Dzisiejsze barwne czasy pomagają zdobyć pierwszy świetnie wyposażony zestaw murarski, ma nawet betoniarkę, o której marzy każdy chłopiec.

Mądre zakupy

Idealnie byłoby zdobyć dokładnie każdą zabawkę, o której marzy nasza latorość, ale nie zawsze mamy potężne konto. Najmłodszym dzieciom, sprezentujmy to, co nie krzywdzi i nie jest stresujące. Kilkulatki z kolei nie powinny być obdarowywane tylko edukującymi zabawkami, dobrze też spełniać zabawkowe dziecięce marzenia. Kilka ładnych lat temu mieliśmy podobne.