Z jakiego powodu należałoby wysyłać dzieciaki na szkolne wycieczki?

Od dawna wiadomo, że podróże kształcą. Zwiedzamy nowe miejsca, poznajemy nowych ludzi. Większość z nas jeździła na szkolne wyjazdy, które odbywały się podczas roku szkolnego. Była to doskonała możliwość, aby odpocząć od nauki oraz spędzać czas z rówieśnikami z dala od szkolnych murów.
Wyjazd do jakiegokolwiek teatru czy kopalni złota, to dla dzieciaków znaczna dawka nauki, której nie doświadczyłyby tak prędko i z taką radością, jak właśnie wyjeżdżając na wycieczki szkolne.

przewijak

Autor: Koo-di
Źródło: Koo-di
Impreza firmowa

Autor: Tech Cocktail
Źródło: http://www.flickr.com
Innymi słowy nauka przez zabawę jak się patrzy. Każdy rodzic i każdy wychowawca powinien mieć taką świadomość.

Jeżeli interesuje Cię niniejszy tekst, to bez ociągania kliknij tutaj oraz przeczytaj ponadto inny tak samo pasjonujący pełny raport (https://tablicowo24.pl/kategorie/potykacze/).

Mogłyby to być wyjazdy zagraniczne albo krajowe, w czasie których nasze dzieci zdobywałyby wiedzę z przedziału historii czy astrofizyki. W Polsce istnieją przeróżne parki Narodowe czy Muzea, w których duże porcje często dosyć trudnej wiedzy jest przekazywana w bardzo łatwy i interesujący sposób. Należy mieć w pamięci, że w programie jednej wycieczki, przykładowo do Ojcowskiego Parku Narodowego, mogłoby być zaplanowanych dużo różnych atrakcji. Maczuga Herkulesa to wyłącznie wisienka na torcie. Program może albowiem ogarniać Ruiny Zamku Kazimierzowskiego, widowiskowe formacje skalne, Skały Panieńskie czy też Ukrytą wśród skał Góry Koronnej Rękawicę.

Poza wspomnianą już integracją z kolegami z klasy, tego typu szkolne wyjazdy mogą uczyć także tolerancji dla innych kultur. Tyczy się to nie tylko wycieczek zagranicznych, ale również w inny kulturowo obszar naszego kraju, przykładowo Kaszuby czy Podhale. Wystarczyłoby tylko wyjechać z przykładowo północy Polski i kierować się na południe, w góry.

W czasie przejażdżki przez cały kraj na pewno poznalibyśmy różne kultury, które mają własne zwyczaje. Z tego wyjazdu dzieci powrócą zadowolone i z wieloma pamiątkami.