Z jakiego powodu mleko matki jest doskonałe?

Mleko matki jest pierwszym pokarmem z jakim Twój berbeć miał będzie styczność. Niewątpliwie, karmienie naturalne jest najodpowiedniejszym sposobem karmienia osesków.

Nic nie dorówna kobiecemu mleku jak też jego zbawiennemu wpływowi na niemowlę. Pożywienie mamy jest to szczególna substancja, której zawartość bezustannie się zmienia w czasie laktacji, dostrajając do potrzeb berbecia, zapewniając mu zdrowy rozwój. Potwierdzeniem owej tezy jest to, że: pokarm mamy, która powiła wcześniaka, zawierał będzie więcej elektrolitów a także nienasyconych kwasów tłuszczowych, wspomagających dojrzewanie mózgowych komórek, skład pokarmu różni się także zależnie od płci malucha – pokarm matki, jaka urodziła synka obejmuje więcej tłuszczu niż mleko mamy, jaka powiła dziewczynkę. Gdy nie możesz karmić piersią, postaw na należytej jakości mleko sztuczne, przykładowo Bebilon 1.
lek

Autor: Netradus

Pewnie nieraz rozmyślałaś jaki będzie skład pożywienia matki. Może to być dla Ciebie zdumieniem, lecz kobiece mleko nie ma stałego składu. Pierwsze mleko rodzicielki daleko różni się od mleka dojrzałego.

Czy czytany tekst jest dla Ciebie pasjonujący? Jeśli tak, to kliknij także na pomocne wpisy (http://krolewskie-miody.pl/), które mają absorbujące dane – one wciągną Cię kompletnie.

Dodatkowo, jest bez liku innych czynników, które oddziaływają na skład pokarmu kobiecego. Modyfikuje się ono między innymi w zależności od: wieku dzidziusia.

Przez pierwsze dni po urodzeniu wytwarzana jest siara – pierwsze mleko rodzicielki, to lepka, lekkostrawna wydzielina, zasobna w przeciwciała i białka, o niskiej kompozycji tłuszczu a także obfitej zawartości czynników immunologicznych. Od 7-14 dnia po narodzinach berbecia początkowe mleko ustąpi miejsca przejściowemu mleku – jest rzadsze, zabarwione na odcień pomarańczowy, ma mniej białka, jest dostatnie w węglowodany.