Wyprawka dla noworodka – o czym trzeba pamiętać, aby dać swojemu szkrabowi wszystko, co najlepsze

Niedługo przyjdzie na świat wasza pociecha? To cudowna wiadomość. Z pewnością poczyniliście już pierwsze przygotowania i zaczniecie urządzać pokój dla maluszka. Powinniście także uszykować wyprawkę, aby noworodkowi niczego nie brakło w pierwszych dniach jego życia, choć najistotniejsza jest oczywiście obecność rodziców.

Jednak dobrze przyszykowana wyprawka bez wątpienia pomoże wam odpowiednio zająć się maluszkiem i nie będziecie zmuszeni biec do sklepu, gdyż zapomnieliście o przewijaku lub tetrowych pieluszkach. Co zatem powinno znaleźć się na liście?

dzieci podczas zabawy

Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko są to ciuszki. Sporo rodziców wybiera markowe ubranka dla dzieci (więcej informacji), gdyż chcieliby, by już od najmłodszych lat ich pociecha miała eleganckie wdzianka. Wiadomo, że ubranka znanych producentów zrobione są z dobrej jakości materiałów, dlatego niekoniecznie jest to wyłącznie fanaberia. Jeżeli nie możemy sobie na nie pozwolić, nie martwmy się. Ciuszki nie muszą być drogie, ważne, aby były dobre dla naszego malucha.

Patrz na naturalne, delikatne materiały, brak niepotrzebnych guzików i suwaków, a także łatwość zakładania i zdejmowania ubrań z dziecka. Zwłaszcza, gdy to twoja pierwsza pociecha i nie masz doświadczenia w ubieraniu takich maluszków. Drugim elementem są kocyki dla niemowląt, ponieważ brzdąc nie może marznąć. Co więcej, w wyprawce powinny się oczywiście

noworodek

Autor: Jerry Lai
Źródło: http://www.flickr.com

znaleźć pieluszki i kosmetyki wykorzystywane do pielęgnowania noworodka, w tym przeróżnego typu oliwki, szampony, pudry, mydła i kremy na odparzenia. Rodzice muszą też pomyśleć nad przyborami do karmienia. Znakomicie sprawdza się podgrzewacz do butelek, który upraszcza życie i pozwala szybciej wrócić do łóżka, gdy maluch będzie głodny w nocy. Na liście należy również umieścić butelki do karmienia, smoczek i poduszkę do karmienia piersią, jakiej walory na pewno błyskawicznie docenimy.

Jeżeli wpiszesz na listę wszystkie wyżej nadmienione produkty, twojemu maluszkowi niczego nie zabraknie. Pamiętaj, by kupować najlepszej jakości produkty i ubranka z przyjemnych, delikatnych tkanin, ponieważ skóra noworodka jest bardzo wrażliwa oraz nic nie może jej urażać.