Wybierz z głową ubranie dla niemowlaka

Jak umiejętnie kupować ubranka dla niemowlaków? Strojenie małych dzieciaczków stanowi problem dla wielu małżeństw. Nie chodzi przy tym o gusty, one stają się drugorzędne. Często jest tak, że pary pragnące mieć dziecko, nie mają po prostu chwili na dłuższe pomyślenie o ubranku dla dzieciaka. W ubraniowym „szaleństwie” warto przestrzegać kilka istotnych porad i przestróg.

Wyprawka niemowlaka

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe
Ubrania dla niemowląt – lepiej ustalić wcześniej, najlepiej już przed porodem. Rzecz jasna, kupowanie na „oko”, nie wiedząc jak duże będzie nowonarodzone dziecko, to częściowe ryzyko. W pierwszych dniach po narodzinach jest najwięcej trudności pod względem logistycznym. Zebranie garderoby pod niemowlaka odpowiednio wcześnie, skróci czas późniejszych zakupów, który teraz wykorzystamy dla malucha.

Maluch ubierany jest w specyficzny i delikatny kaftan. Niemowlęce „body” jest podstawą ubierania najmłodszych. Pierwsze miesiące upływają najczęściej pod znakiem pampersów, czapeczek i śpioszków niż spodni, sukienek i butów. lepiej odkładać w czasie, aż maluch nieco podrośnie. Istotna jest poza tym pora roku, w której dziecko przyszło na świat. Lżejsze, przepuszczające body rodzice przyszykują na lato, tymczasem dziecko z zimy od początku będzie owijane szalikiem, sweterkiem i rzecz jasna kombinezonem. Pierwsze tygodnie i miesiące to zatem czas ubierania niemowlęcia w wygodne ubranka i mające z boku zamek tzw. body. Majstrowanie z butkami, a także spodenkami i podobnymi ubrankami warto przełożyć na kilka miesięcy później.

Wiele par, pod wpływem zbliżania się terminu porodu, a tym bardziej po nim, dostaje hopla na punkcie zakupów jeśli chodzi o ubrania dla niemowlaka. Przy megalomanii i ewentualnych promocjach o przepłacenie naprawdę nietrudno. Szafka niemowlaka nie powinna być skąpa, ale i przepełniona kubraczkami – drugi wariant uprzykrza prędzej czy później poszukiwanie właściwego kaftanika, śpioszka itp. Jak wiemy przekładanie, aby znaleźć to czego szukamy nie jest przyjemnością. Szaleństwo zakupów nie pomaga także samemu niemowlakowi. Nawet idealny stroik, czapka (patrz tutaj czapka wiosenna dla chłopca) czy kocyk okażą się nieużyteczne, jeśli niemowlę będzie czuło się niewygodnie. Ciało noworodka należy bowiem do niezwykle wrażliwych

.