Wybieramy meble do pokoju dziecka. Jakie meble pasują do pokoju chłopca, a które do pokoju dziewczynki?

Wyposażając pokój malucha musisz wybrać pomiędzy meblami szablonowymi i tzw. kombajnami, innymi słowy meblami, jakie służą za jednym zamachem do drzemania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie są tendencje w projektowaniu sprzętów do pokoju dziecinnego.

Łóżeczko dziecięce

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilkunastu lat ulepszane są propozycje “kombajnów”, czyli zespolenie w jednym, powiększonym meblu funkcji spania, pracy i przechowywania rzeczy. Dzięki tego typu rozwiązaniu pozostałość pokoju dziecięcego zostaje wolną powierzchnią do gry.

Chcesz poszerzyć wiedzę z tego interesującego tematu? Zatem najlepiej trafiłeś. Zwyczajnie idź tu (https://www.https://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-wytw%C3%B3rc%C3%B3w-konstrukcji-metalowych-wed%C5%82ug-en-1090.html) i przenieś się do nowej witryny.

W meblach tych przeważnie połączone jest jasne drzewo z kolorowym laminatem tudzież akcentami z satynowanego aluminium. Tego rodzaju zestawy mebli dla dzieci są nader funkcjonalne i niejeden producent mebli dziecięcych – dioralino decyduje się na produkcję omawianych artykułów. Cieszą się one nadzwyczaj dużą modą. W kategorii mebli tradycyjnych stylizacja zaopatrzenia pokoi dla dzieci selekcjonowana jest w stosunku od płci dziecka. Gdy chodzi o umeblowanie do pokoju dziewczynki, bezspornie fabrykanci stawiają na typowo kobiece akcenty: niedźwiedzie, lalki, serduszka.

Pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Charakter romantyczny zawierają sypialnie dla dziewcząt i pokoje dla niemowląt, urządzane meblami w stylu prostym, biedermaier lub eklektycznym.

Jeżeli po przeczytaniu tego zagadnienia, będziesz posiadać ochotę na więcej danych, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju porządne informacje (http://www.dekoracyjneskory.pl/14-wyroby-z-welny) posiada ten artykuł.

Pomieszczenia dla chłopców nawiązują stylistyką do wnętrz kolonialnych z dodatkami safari (intensywne drewno, juchtowa skóra, proste płótno) czy elementami żeglarskimi (więcej na stronie). Każdego wariantu mahoniowe umeblowanie z lśniącymi mosiężnymi okuciami, motyw “róży wiatrów”, tapicerka kratkowana bądź pasy ciemnoniebiesko-białe i czerwono-białe cieszą się ogromną popularnością. Wszelkie meble dla dzieci mają w sobie magię i przykuwają atencję nawet ludzi pełnoletnich. Dobrze jest więc zastanowić się przed wyborem takiego sprzętu, bowiem posłuży on niechybnie przez dłuższy czas.

Umeblowanie domu lub mieszkania powinno być wygodne i bezpieczne w użytkowaniu: funkcjonalne, bezbłędnie wykonane z przyjaznych półproduktów. Tworzone obecnie meble dla dzieci (sprawdź tutaj) właśnie takie są – optymalnie pożytkują każdy metr zajmowanego miejsca.