Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że aby zachować szczupłą sylwetkę, musimy regularnie trenować

W zdrowym ciele zdrowy duch — tak głosi mądre polskie motto. Jest ono całkowicie prawdziwe.
ćwiczenia wydają się być jednym z głównych czynników, które pozwalają nam mieć smukłą sylwetkę oraz zdrowie na długie lata.

krem

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
Ci, którzy ćwiczą regularnie, powtarzają, że plusów płynących z tego typu treningu jest znacznie więcej. W czasie wysiłku fizycznego uwalnia się w organizmie endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie trzeba się więc objadać słodyczami, by poczuć zadowolenie. Regularne treningi mają więc wpływ dobrze na naszą psychikę oraz na nasze ciało. Same plusy. Dlaczego zatem jest tak wiele osób, które za każdym razem próbują wymigać się od treningu? Zapewne jest to kwestia lenistwa, które było utrwalone przez wiele lat. Jeśli ktoś wiecznie siedział przed telewizorem, to niełatwo mu będzie skłonić samego siebie do ruchu.

Absorbują Cię prezentowane tutaj zagadnienia? Jeśli tak, to kliknij jeszcze ten link – są tutaj ważne informacje, które również Cię zainteresują.

Powinniśmy zatem mocno się zmotywować, nie przesuwać ćwiczeń na tak zwane wieczne „od poniedziałku” i zacząć małymi kroczkami. Nie należy przy pierwszym treningu wymagać od swego ciała zbyt wiele, bo można zrobić sobie krzywdę. Dlatego powinniśmy rozkręcać się powoli. Możemy wybrać indywidualne treningi takie jak basen czy jazda na rolkach. Jeśli jednak lepiej odnajdujemy się w grupie i jesteśmy wówczas bardziej chętni do regularnych treningów, to należy iść przykładowo na aerobik lub zumbę.

Dla osób, które wolą coś spokojniejszego, najlepszym rozwiązaniem będzie dla przykładu joga. Rozciągniemy swe mięśnie i zaczniemy tracić zbędne kilogramy.