W przypadku pewnych dzieciaków można dostrzec trudność z integracją pewnych zmysłów.

Integracja sensoryczna to terapia, mająca na celu – jak wskazuje nazwa – integrowanie ludzkich zmysłów. W czasie terapii terapeuci starają się dostarczyć uczestnikom różnych doznań zmysłowych tak, aby mózg mógł je zarejestrować, uporządkować, a w końcu zintegrować pojedyncze doświadczenia zmysłowe w pełne funkcje.

Zastosowanie takiej terapii jest bardzo szerokie. Stosuje się ją w przypadku niepełnosprawności, typu zespół Aspergera, autyzm oraz porażenie mózgowe. Ale nie tylko. Integrację sensoryczną wykorzystuje się także do pracy ze zdrowymi dziećmi, które borykają się z mniej skomplikowanymi zaburzeniami. Tak naprawdę, większość przedszkolaków dopiero uczy się odpowiedniego integrowania zmysłów. Dlatego w różnych przedszkolach fragmenty terapii sensorycznej są włączane do codziennego programu zajęć. Dosyć często można jednak spotkać się też z dodatkową ofertą zajęć z integracji sensorycznej. Na integrację sensoryczną uczęszczają wówczas tylko te przedszkolaki, które zostaną zapisane na nią przez swoich rodziców. Rehabilitacja w większych miejscowościach – Rehabilitacja (Reha Expert Kraków) dzieci w mieście Poznań Trzeba przyznać, że mieszkańcy większych miast mają w tym wypadku ułatwione zadanie. W internecie niewątpliwie o wiele prościej znaleźć hasło typu: integracja sensoryczna czy rehabilitacja dzieci w Poznaniu niż w jakiejś niewielkiej wiosce. Takie zajęcia da się jednak zorganizować wszędzie. Integracja sensoryczna w Poznaniu rzeczywiście będzie reklamować się częściej i w takim mieście mamy możliwość, by bez problemu zapisać swoje dziecko na już przygotowane przez kogoś zajęcia.

psycholog

Źródło: flickr.com

Jeżeli jednak żyjemy na wsi i zależy nam, aby integracja sensoryczna odbywała się w pobliżu naszego domu, to warto o to zawalczyć.
Warto także sprawdzić co oferuje psycholog (Zobacz: wolni od schematu) dzięcy na Poznań.
Nieraz wystarczy wykazać trochę inicjatywy, żeby zachęcić innych ludzi do swojego pomysłu. Dobrze zgłosić się w tej kwestii do pozostałych rodziców, ale także do sołtysa, wójta , a nawet do znajdującego się w naszym regionie biura poselskiego. Integracja sensoryczna jest bowiem odpowiedzią na różnego rodzaju kłopoty: z przyswajaniem wiedzy, ze skupieniem się, z nadpobudliwością ruchową, z apatią, zaburzeniami równowagi oraz z nadwrażliwością na niektóre bodźce, takie jak| np. hałas lub dotyk.
Sprawdź więcej – przydatna strona