W ostatnich latach ilość pacjentów odwiedzających statystyczną krajową aptekę spadła

Na taki stan odzwierciedlający kondycję polskiego rynku farmaceutycznego wpływa ma kilka czynników. Pierwszym czynnikiem okazuje się być na pewno nasycenie rynku. W ostatnim okresie zaobserwować można, głównie w tych dużych polskich miastach, wzrot liczby placówek aptecznych.

kanapki

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdej ulicy znajdziemy dwie, a często i trzy punkty apteczne obok siebie. Poza tym, od 1 stycznia 2012 roku obowiązuje najnowsza ustawa refundacyjna. Nowe zasady nakładają na przedsiębiorców sztywne marże od lekarstw refundowanych. Aptekarze nie mogą też stosować programów lojalnościowych, informowania o bonifikatach, rabatach i ofertach specjalnych na leki oferowane bez recepty. Całość powoduje, że zanim podejmiemy decyzję otworzenia apteki (https://apteka.sloneczna24.pl/produkt/szczegoly/procto-hemolan-krem-20-g,1088.html) powinniśmy się głęboko zastanowić albo wybrać odpowiednią metodę działania. Na naszym rynku nie brak jest ofert sieci franczyzowych o ugruntowanej już pozycji, jakie przed podpisaniem umowy z potencjalnym franczyzobiorcą starannie badają rynek, na którym ma zaistnieć nowa apteka. Gdy więc w naszym w projekcie jest apteka (więcej dowiesz się na tej stronie) franczyza, może być doskonałym krokiem. Propozycja franczyzowa kierowana jest do ludzi twórczych, zorientowanych na sukces w handlu w branży o dużym zaufaniu społecznym, poszukujących pewnych zasad prowadzenia własnej działalności gospodarczej, stawiających na rozwój własny i wyzwania, a także pragnących spożytkować posiadaną wiedzę i doświadczenie w praktyce – polecam stronę
Kolejną kwestią jest sposób zakupu leków do naszej apteki. Grupa zakupowa aptek okazuje się być świetnym pomysłem na dostawę. W przeciągu ostatnich lat znacznie zmieniła się sytuacja na polskim rynku detalicznym lekarstw – .

Zaistnienie sieci aptek wymusiło na prywatnych właścicielach potrzebę dostosowania cen oraz prowadzenia działań promocyjno-marketingowych. Jednym z rozwiązań ułatwiających konkurencję z sieciami są grupy dokonujące zakupów. Wspólne duże zamówienia w hurtowniach są szansą do negocjacji niższych cen.