W ostatnich latach ilość pacjentów odwiedzających statystyczną krajową aptekę spadła

Na taki stan odzwierciedlający kondycję polskiego rynku farmaceutycznego wpływa ma kilka czynników. Pierwszym czynnikiem okazuje się być na pewno nasycenie rynku. W ostatnim okresie zaobserwować można, głównie w tych dużych polskich miastach, wzrot liczby placówek aptecznych.

kanapki

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Na każdej ulicy znajdziemy dwie, a często i trzy punkty apteczne obok siebie. Poza tym, od 1 stycznia 2012 roku obowiązuje najnowsza ustawa refundacyjna. Nowe zasady nakładają na przedsiębiorców sztywne marże od lekarstw refundowanych. Aptekarze nie mogą też stosować programów lojalnościowych, informowania o bonifikatach, rabatach i ofertach specjalnych na leki oferowane bez recepty. Całość powoduje, że zanim podejmiemy decyzję otworzenia apteki powinniśmy się głęboko zastanowić albo wybrać odpowiednią metodę działania. Na naszym rynku nie brak jest ofert sieci franczyzowych o ugruntowanej już pozycji, jakie przed podpisaniem umowy z potencjalnym franczyzobiorcą starannie badają rynek, na którym ma zaistnieć nowa apteka.

Publikacja, którą teraz widzisz to wspaniałe źródło (http://medycynaistomatologia.pl/chirurgia-stomatologiczna-lodz.html) informacji, jednak jeżeli szukasz podobnych danych, to kliknij odnośnik.

Gdy więc w naszym w projekcie jest apteka franczyza, może być doskonałym krokiem. Propozycja franczyzowa kierowana jest do ludzi twórczych, zorientowanych na sukces w handlu w branży o dużym zaufaniu społecznym, poszukujących pewnych zasad prowadzenia własnej działalności gospodarczej, stawiających na rozwój własny i wyzwania, a także pragnących spożytkować posiadaną wiedzę i doświadczenie w praktyce – polecam stronę

Kolejną kwestią jest sposób zakupu leków do naszej apteki. Grupa zakupowa aptek okazuje się być świetnym pomysłem na dostawę. W przeciągu ostatnich lat znacznie zmieniła się sytuacja na polskim rynku detalicznym lekarstw – .

Zaistnienie sieci aptek wymusiło na prywatnych właścicielach potrzebę dostosowania cen oraz prowadzenia działań promocyjno-marketingowych. Jednym z rozwiązań ułatwiających konkurencję z sieciami są grupy dokonujące zakupów.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygowała Cię istota tego wpisu, to doczytaj i sprawdź (http://www.psychsupport.pl/psycholog-mokotow/) następne niezwykle pasjonujące detale w kolejnym wątku.

Wspólne duże zamówienia w hurtowniach są szansą do negocjacji niższych cen.