W oczekiwaniu na maluszka

Każdy rodzic ma swoje oczekiwania, nawet jeśli przeważnie o nich nie mówi, bo tak nie wypada. Każdy z przyszłych rodziców, a na pewno zdecydowana większość ma zakodowane wewnątrz pragnienie – chłopczyk czy dziewczynka? Koniec końców jasne jest, iż niezależnie od płci dziecka pokocha je najmocniej, jak może.

Oczekiwanie ma jednak to do siebie, że potrafi zamieszać w głowie, tak więc nie uwolnimy się od tych rozważań, od typów rodziny i znajomych, od wizji prywatnej wróżki…

Uśmiechnięte dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

A na pewno, są przyszli rodzice, którzy pragną wiedzieć więcej, pragną wiedzieć lepiej, w związku z tym radzą się wróżki. Ona to, która według niektórych posiadła nadprzyrodzoną moc i wiedzę udzieli im informacji dokładnie, czy to będzie chłopak czy dziewczyna. Jakie ciuszki kupować, jakie spodnie dla dziecka? (spodnie dzieci) Czy spodnie chłopięce, a może spodnie dziewczęce? (spodnie chłopięce) Częściej jednak przyszli opiekunowie pytają się czy z jego zdrowiem będzie wszystko dobrze, czy nie przewidziano dla ich maluszka jakichś niebezpiecznych zagrożeń, a jeśli tak, to jakiego typu są to niebezpieczeństwa. Czy są bardzo niepokojące i także, czy można złą moc obrócić w coś niewinnego, co jedynie nastraszy, ale w ostateczności nie będzie to nic wielkiego.

Oczywiście, iż najważniejsze są badania lekarskie, częste kontrole u lekarza,

Dziecko na rowerku

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

monitorowanie stanu płodu przez upoważnionego i doświadczonego fachowca, niemniej dużo matek robi coś więcej, tak jakby nasza zabobonna natura była silniejsza niż czyste naukowe prognozy. Wielu lekarzy raczej nie pochwala takich konsultacji, choć znakomita ich większość zdaje sobie sprawę, iż jest to swego rodzaju forma wzbogacenia tej chwili niepewności.

Każdy odsyłacz do artykułu może prowadzić jedynie do cennych portali, na jakich możesz przeczytać o istotnych wydarzeniach. Nie zwlekaj, jedynie kliknij w ten link!

Nie przykładają więc wielkiej wagi do tego typu praktyk.

To oczywiste, bo tego typu wizyty u wróżki można porównać do typowań jasnowidza. Każdy myśli, że potrafi przewidzieć, jak to będzie, do kogo będzie to dziecko podobne z wyglądu, którego rodzica charakter odziedziczy, czy będzie chorowite, mając nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Ta sama sytuacja, w trakcie wizyty u wróżki może przerodzić się w coś absurdalnego – pseudowizjonerskiego, także nie ma sensu przedkładać tej niepewnej wiary, tych knowań i intuicyjnych wróżb nad przyjście na świat dziecka. Możemy albowiem jedynie snuć domysły i wierzyć, iż wszystko skończy się po naszej myśli.

Czy ten materiał Cię zaciekawił? W takim przypadku sprawdź odmienny pomocny link (http://www.mikolaje.pl/), który również posiada absorbujące materiały.