W jaki sposób zabawki wpływają na kształtowanie się dziecka, po jakie lepiej sięgać oraz w jakie inwestować?

Dzieci momentalnie uczą się kolejnych rzeczy, dlatego warto zadbać o to, by bawiły się zabawkami, które rozwiną ich kreatywność, wyobraźnie, spostrzegawczość.

lego city

Autor: Guillermo Viciano
Źródło: http://www.flickr.com
lalki Chou chou

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest wiele zabawek, część z nich ma funkcje edukacyjne i w takie należy inwestować, aby pomóc dziecku w jego rozwoju. Firmy natomiast prześcigają się w koncepcjach kolorowych, często drogich oraz wielokrotnie nie wnoszących zbyt wiele znaczenia do życia dziecka zabawkach. Inwestowanie w zabawki, które pozwalają na swobodną twórczość, wzmacniają kreatywność, dają samodzielnie myśleć, pobudzają wyobraźnię, kształtują spostrzegawczość oraz zdolności zręcznościowe, to coś w co należy inwestować. Takimi zabawkami są m.in. lalki Chou chou oraz lego city czy również lego klasyczne, które daje możliwość swobodnego działania. Interaktywne lalki Chou chou dostępne są dla dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Lalka ta wydaje różne dźwięki, a mianowicie śmieje się, płacze i gaworzy. W klasycznym pakiecie poza lalką znajduje się butelka, smoczek, śpioszki oraz śliniaczek. Dzieci zajmując się lalką mają szansę nauczyć się opiekuńczej postawy oraz okazywania empatii. Lego city lub tradycyjne to również doskonała opcja jeśli chodzi o zabawkę dla dziecka czy też prezent – zobacz tutaj wątek . Klocki lego charakteryzują się bowiem mnóstwem atutów, na które należy zwrócić uwagę. Mają świetną jakość, przedział wiekowy jest właściwie nieograniczony, poza klockami można zakupić także wiele związanych z nimi książek, komiksów czy filmów, nowości pojawiają się na bieżąco, cena adekwatna jakości, są ponadczasowe, wiecznie modne, atrakcyjne, można je przekazywać z pokolenia na pokolenie oraz cały czas powiększać swoją kolekcję, gdyż starsze modele pasują do nowych. Łączenie zestawów, nieograniczone opcje w budowaniu, tworzeniu, kolekcjonowaniu sprawiają, że trudno znaleźć w nich wady. Zdecydowanie jednak nie są przeznaczone dla najmłodszych poniżej trzeciego roku życia, ze względu na dużą liczbę małych elementów w zestawach –

Jeżeli już inwestujemy w zabawki, pomyślmy o takich, które będą nie tylko odporne oraz w dobrej jakości, lecz i takich, które zadziałają na dziecko pozytywnie.