W jaki sposób wybrać pierwszy tornister dla naszego malucha? Na co zwrócić uwagę?

Pójście do pierwszej szkoły jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziców. Sam wybór składu jego wyprawki jest radością dla malca, a wyzwaniem dla jego opiekunów. Najbardziej wymagającym elementem przy jej wybieraniu jest tornister.

Nieprawidłowo wybrany tornister może nawet zaszkodzić dziecku. Powinniśmy zatem poświęcić więcej czasu na wybranie idealnego tornistra.
Ostatnio coraz częściej wybierane są się tornistry na kółkach. To świetny wybór! Przeszkodą jest właściwie tylko jedno: rodzaj drogi prowadzącej do szkoły. Tornister jest niewygodny na nierównej nawierzchni. Może się na niej niejednokrotnie się przewracać. Wówczas na pewno powinno się zdecydować na klasyczny zakup.
Choć niektórzy preferują miękkie plecaki, pediatrzy polecają raczej tornistry, bo posiadają sztywną ramę, co nie zaszkodzi plecom malucha.

Ta wyczerpująca treść zagwarantuje Ci to, że poznasz wiele bardzo użytecznych materiałów – to nieco inny punkt widzenia na tego typu problematykę.

Miękki plecak także może mieć usztywniany tył, ale nie w całości i takie rozwiązanie nie jest polecane dla malca. Kolejną rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę, są szelki. Powinniśmy wybrać regulowane oraz szerokie. Nie powinny się zsuwać z ramion. Warto zwrócić także uwagę na dostosowywany pas na biodra. Może on odciążyć kręgosłup pociechy, co jest szczególnie ważne podczas noszenia ciężkiego plecaka. Ile komór powinien mieć tornister? Co najmniej dwie, czyli główną komorę oraz kieszeń na piórnik, drobne przyrządy i drugie śniadanie.

Reszta jest zależna od indywidualnych potrzeb. Trzeba również mieć na uwadze, że zapakowany tornister nie może ważyć więcej niż 15% wagi ciała ucznia. Z tego powodu przy zakupie, naprawdę warto zwracać uwagę wagę produktu tak jak na typ materiału. W naszym klimacie najlepiej, by był lekki, wodoodporny i miał odblaskowe elementy. Ich obecność zwiększa i komfort, i bezpieczeństwo dziecka.
klocki - fotografijka

Autor: mac_filko
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle istotne jest też to, by tornister po prostu podobał się naszemu pierwszoklasiście.

To ma wpływ na wiele rzeczy, nawet na chęć do chodzenia do szkoły. Modny plecak może nawet pomagać w zawiązywaniu przyjaźni! Również dlatego koniecznie zabierzmy swojego malca na zakupy, by naprawdę cieszył się ze swojego nowego plecaka.