Jak trafnie wybrać odpowiedni materac na dobry sen?

Krzepki i sielski sen, to najlepszy kosmetyk, gwarantujący świeży wygląd każdego dnia. Aby permanentnie budzić się wypoczętym i pełnym entuzjazmu, należy pamiętać o paru naczelnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie pomieszczenia, w którym odpoczywamy, opuszczenie rolet i pobycie się źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest dobór komfortowego materaca, ponieważ to od niego zależy forma naszego kręgosłupa i jakość nocnego wypoczynku.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Łóżko musi być komfortowe – niezbyt miękkie, nie za twarde. Materac musimy dobierać m.in. do swojej wagi, wieku, pozycji, w jakiej śpimy oraz stanu zdrowia. Podczas zakupu materaca, najlepiej nie spieszyć się z wyborem i oprócz fachowej pomocy sprzedawcy, zdać się na intuicję, odpoczywając kilka minut na upatrzonym modelu, sprawdzając, czy każda jedna sprężyna jest na właściwym miejscu – odwiedź stronę o materacach.

Przy zakupie materaca z pewnością istotną kwestią są nasze upodobania oraz nieodzowność zachowania odpowiedniej pozycji snu, dlatego perfekcyjny będzie materac o odpowiednim stopniu twardości. Jeżeli będzie zbyt twardy, nie odpoczniemy w nocy, bo będziemy ciągle zmieniać usytuowanie ciała, a krew nie będzie mogła prawidłowo krążyć w uciskanych częściach ciała. W przypadku zbyt miękkiego materaca zapadniemy się w nim, a pragnąc zmienić pozycję trzeba będzie włożyć sporo wysiłku.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace posiadające sprężyny, przez wzgląd na swoją odporność i dobrą cenę, są uniwersalne i nie rzadko wybierane przez konsumentów. Jednak aktualnie odchodzi się od materaców sprężynowych starego typu, na rzecz materaców kieszeniowych. Różnica polega na tym, że nowszy model posiada sprężyny umieszczone w oddzielnych kieszonkach, dzięki czemu jest twardszy i bardziej trwały. Im więcej sprężyn w materacu, tym bardziej dostosowuje się do wklęsłości ciała – . Producent sprężyn, który wyposaża materac szukaj na w dużą ilość niewielkich sprężyn, stwarza większą elastyczność punktową materaca, co daje najlepsze podparcie dla naszego ciała. Są to tak zwane materace „multipocket”. Kupując materac (http://www.medycynanaturalna.pl/p,3,3,243-materac_gorczycowy_200x80_cm) winno się zwrócić uwagę na tworzywo, którym okryte są sprężyny. Pianki poliuretanowe nie są drogie, ale niezbyt wytrzymałe, pianki lateksowe są trochę droższe, ale zdecydowanie bardziej elastyczne i trwalsze. Materac kieszonkowy jest dobrym rozwiązaniem dla narzeczonych, ponieważ sprężyny nie są ze sobą połączone i każda z osób, niezależnie od różnicy w ciężarze ciała, może spać spokojnie.