Jak trafnie wybrać odpowiedni materac na dobry sen?

Krzepki i sielski sen, to najlepszy kosmetyk, gwarantujący świeży wygląd każdego dnia. Aby permanentnie budzić się wypoczętym i pełnym entuzjazmu, należy pamiętać o paru naczelnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie pomieszczenia, w którym odpoczywamy, opuszczenie rolet i pobycie się źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest dobór komfortowego materaca, ponieważ to od niego zależy forma naszego kręgosłupa i jakość nocnego wypoczynku.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Łóżko musi być komfortowe – niezbyt miękkie, nie za twarde. Materac musimy dobierać m.in. do swojej wagi, wieku, pozycji, w jakiej śpimy oraz stanu zdrowia. Podczas zakupu materaca, najlepiej nie spieszyć się z wyborem i oprócz fachowej pomocy sprzedawcy, zdać się na intuicję, odpoczywając kilka minut na upatrzonym modelu, sprawdzając, czy każda jedna sprężyna jest na właściwym miejscu – odwiedź stronę o materacach.

Przy zakupie materaca z pewnością istotną kwestią są nasze upodobania oraz nieodzowność zachowania odpowiedniej pozycji snu, dlatego perfekcyjny będzie materac o odpowiednim stopniu twardości. Jeżeli będzie zbyt twardy, nie odpoczniemy w nocy, bo będziemy ciągle zmieniać usytuowanie ciała, a krew nie będzie mogła prawidłowo krążyć w uciskanych częściach ciała. W przypadku zbyt miękkiego materaca zapadniemy się w nim, a pragnąc zmienić pozycję trzeba będzie włożyć sporo wysiłku.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace posiadające sprężyny, przez wzgląd na swoją odporność i dobrą cenę, są uniwersalne i nie rzadko wybierane przez konsumentów. Jednak aktualnie odchodzi się od materaców sprężynowych starego typu, na rzecz materaców kieszeniowych. Różnica polega na tym, że nowszy model posiada sprężyny umieszczone w oddzielnych kieszonkach, dzięki czemu jest twardszy i bardziej trwały.

Przejdź do serwisu oraz dowiedz się także (http://www.zdrowazupa.pl/catering-dietetyczny-olsztyn), czy nasz podobny wpis będzie zajmujący. Będzie nam też niesamowicie miło, jeśli napiszesz ocenę.

Im więcej sprężyn w materacu, tym bardziej dostosowuje się do wklęsłości ciała – . Producent sprężyn, który wyposaża materac szukaj na w dużą ilość niewielkich sprężyn, stwarza większą elastyczność punktową materaca, co daje najlepsze podparcie dla naszego ciała. Są to tak zwane materace „multipocket”. Kupując materac winno się zwrócić uwagę na tworzywo, którym okryte są sprężyny. Pianki poliuretanowe nie są drogie, ale niezbyt wytrzymałe, pianki lateksowe są trochę droższe, ale zdecydowanie bardziej elastyczne i trwalsze. Materac kieszonkowy jest dobrym rozwiązaniem dla narzeczonych, ponieważ sprężyny nie są ze sobą połączone i każda z osób, niezależnie od różnicy w ciężarze ciała, może spać spokojnie.