W jaki sposób wybierać właściwego fotografa do sesji noworodkowej?

Wszyscy wiemy, jak bardzo ulotne są chwile. Przede wszystkim te, które tyczą się bardzo małych dzieci. Dla opiekunów takich dzieci czas upływa niezwykle prędko, i żeby go w jakiś sposób zatrzymać, często decydują się na wykonywanie zdjęć.
Obecnie istnieje nawet szczególna gałąź fotografii, która specjalizuje się w specjalistycznym wykonywaniu sesji zdjęciowych noworodków.

Rodzice mogliby następnie pokazywać te zdjęcia wszystkim swym przyjaciołom czy też członkom rodziny. Jednak żeby tego typu fotografie były niecodzienne i pokazywały jak słodki mógłby być bobas, powinny być wykonywane we właściwy sposób. Z tego też powodu zanim zdecydujemy się na fotografa, powinniśmy możliwie starannie obejrzeć jego portfolio, aby dowiedzieć się, jak duże ma on doświadczenie. Niezwykle istotny jest także jego charakter, zatem usposobienie. Jeśli interesuje Cię fotograf jest miejscem, w którym pracują tacy właśnie fachowcy. Jeśli fotograf nie okaże się uprzejmy, to oglądanie tak rozczulających fotografii zawsze będzie również budzić niemiłe wspomnienia. Jeżeli jednak już pierwsza rozmowa, przykładowo przez telefon będzie odbywać się w miłej atmosferze, a Ty będziesz miała odczucie, że znasz tego człowieka już od wielu lat, to z pewnością potem będzie jeszcze korzystniej.

dziecko

Autor: Benjamin Vander Steen
Źródło: http://www.flickr.com
Taki fotograf będzie umiał Cię uspokoić, czy nawet ośmielić. Pokaże Ci, w jaki sposób prezentują się zdjęcia stylizowane, a jak naturalne. Klimat, jaki ma być uchwycony na zdjęciach jest sprawą bardzo ważną, ale także indywidualną. Takie fotografie mogą rozczulać, czy nawet śmieszyć. Nasze potomstwo może mieć na głowie jakąś śmieszną czapeczkę lub choćby stosunkowo duże słuchawki.

Jednak poza pomysłem liczy się też techniczna jakość fotografii oraz ich późniejsza obróbka. W przypadku fotografii noworodkowej takie czynności powinny być niezwykle delikatne. Przecież nie chcielibyśmy, żeby dziecko przypominało lalkę.