W jaki sposób skompletować garderobę na czas zimy

Rękawiczka rękawiczce jest przecież nierówna. Nawet dawniej, gdy się pojedynkowano, to było lepiej zostać wezwanym na pojedynek przez bogatego szlachcica niż jakiegoś obdarciucha ze śmierdzącą rękawiczką. Obecnie także mamy do wyboru różne rodzaje rękawiczek. Przykładowo na zimę możemy zdecydować się na mitenki, rękawiczki długie czy jednopalczaste lub pięciopalczaste. W niniejszym artykule spojrzymy na rękawiczki skórzane, rękawiczki sportowe i rękawiczki wełniane.

zima

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Rękawiczki wełniane takie jak na stronie to idealny wybór dla ludzi, którzy cenią sobie modę i styl. Zakładają je najczęściej osoby ceniące sobie elegancję, dopasowują je do reszty stroju. Trzeba przyznać, że najczęściej w nich spotkamy biznesmenów i kobiety najczęściej noszone są przez kobiety i biznesmenów. Nie są dobrym rozwiązaniem dla reszty osób, nie będą pasować do ludzi, którzy na przykład ubierają się na sportowo lub luźniej, nie są tez przeznaczone dla wielbicieli wełnianych dodatków.

A jeśli mowa już o innych rodzajach to dopasowane rękawiczki sportowe, jaka sama nazwa wskazuje to perfekcyjny wybór dla tych, którzy żyją bardzo aktywnie, są sportowcami, choćby tylko amatorskimi, ale ich sposób bycia tak właśnie wygląda. Jednocześnie rękawiczki (sprawdź tutaj) sportowe to świetna propozycja dla ludzi, zajmujących się sportami zimowymi. Narciarze, snowboardziści, miłośnicy zimowych podróży podróże po górach powinny wybrać ten model rękawiczek. Są najbardziej wytrzymałe, najlepiej też chronią przed zimnem.

zima

Autor: Big Star
Źródło: Big Star
Dla nostalgicznych zaś najlepszym wyborem są rękawiczki wełniane. Kojarzą się z naszymi babciami, które robią je na drutach, przenoszą nas do czasów, gdy dostawaliśmy świeżo zrobioną parę od swojej babci. Ponadto, właśnie takie rękawiczki, tak samo jak wełniana czapka są niezwykle cieple i przyjemne w dotyku. To raczej wybór kobiet, rzadko spotyka się mężczyzn z takim modelem rękawiczek.

Nieważne, na jakie rękawiczki się zdecydujemy warto pamiętać, że bez rękawiczek ani rusz. Są tak samo ważne, jak czapka i ciepła kurtka. Wielu osobom się zapomina, ale palce bardzo łatwo odmrozić, a więc skórzane, wełniane czy sportowe zawsze warto je mieć na rękach.