W jaki sposób możemy przygotować się do zabiegu wyeliminowania ósemek?

Mniemanie, że ekstrakcja zębów ósemek należy do nadzwyczaj skomplikowanych zabiegów stomatologicznych, jest pośród pacjentów dość częsty.
Mnóstwo pacjentów przyjmuje za pewnik, iż wyrywanie ósemek będzie niezwykle bolesna, dlatego że „tak daleko położone ząbki nie łatwo jest znieczulić”.

Kolekcja biżuterii

Autor: Avando PR
Źródło: Avando PR
Niemniej jednak powinniśmy uświadomić sobie, iż dla dentystów usuwanie ósemek będzie rutynowym zabiegiem. Bez wątpienia – jak w razie każdej chirurgicznej interwencji – mogą się zdarzyć kłopoty jak też powikłania, jednakże absolutnie nie są one normą.

Jeśli potrzebujesz podobnych informacji, co te opisane w niniejszym opracowaniu, to w artykule (https://rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-dzieci/) znajdującym się tu z pewnością je odnajdziesz.

Z tej przyczyny zamiast wpadać w panikę, powinniśmy porozmawiać z doktorem na temat przewidywanego zabiegu oraz brać pod uwagę jego zalecenia.

Niechybnie przed zabiegiem medyk poprosi Cię o wykonanie tzw. zdjęcia pantomograficznego. To rentgenowskie zdjęcie pokazujące obydwie szczęki równolegle, które umożliwi doktorowi ocenę umiejscowienie ząbka, uwidacznia przebieg korzenia itd. By wykonać tego typu zdjęcie, niezbędne jest skierowanie. Proś medyka o takie wyznaczenie terminu zabiegu, byś miał w zapasie 2 dni na możliwą wizytę w wypadku wystąpienia niepożądanych symptomów. Największe obrzmienie po zabiegu następuje zazwyczaj w 2 dobie po operacji – znakomicie byłoby, by nie była to przykładowo niedziela. Gdy chorujesz na cukrzycę czy też posiadasz ogromną skłonność do krwotoków, ustal termin operacji na godziny ranne. Jeżeli jesteś nałogowym palaczem, zakup preparat łagodzący nikotynowy głód.

Ażeby nie doprowadzić do pogmatwania, którym jest tak zwany suchy zębodół, nie możesz palić po ekstrakcji przez przynajmniej 12 godzin. Stawiając na preparat wspomagający rzucanie palenia, nabądź plastry.