W jaki sposób dobór męskiego ubrania jest uzależniony od charakteru dżentelmena i okazji, na którą przyobleka dany strój

Chociaż zakupy strojów są z zasady domeną dam, to czasami wycieczka do butików odzieżowych należy się także mężom. Myliłby się ten, kto by twierdził, że taka wizyta będzie wiązać się z zadowoleniem. Niektórzy panowie, a zwłaszcza ci, którzy na co dzień zajmują się fizyczną pracą, posiadają już chyba zapisaną w genach niechęć do wszelkiej maści szmatek. Nic nie przeszkadza im więc w noszeniu dziurawych stopek bądź kamizelek, które już jakiś czas temu zbiegły się w praniu. Na szczęście partnerki są w stanie w porę wziąć sprawy w swoje ręce i wręcz na siłę zaciągnąć swoich ukochanych mężczyzn do butiku z konfekcją męską, a męska moda w ostatnich dekadach przeszła dość dużą metamorfozę.

mężczyzna

Autor: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com
Ci z panów, którzy nienawidzą koszul zapinanych pod samą brodę oraz muszek w pepitkę, wybiorą takie ubrania, które jak najbardziej swoim wyglądem przywodzą na myśl te sportowe. Luźne bluzy, jasne lub jasnoniebieskie dżinsy oraz typowo sportowe koszulki z krótkim rękawem wyróżniają strój osób kochających jazdę na rowerze. Tacy panowie szaleją za swobodą, górskimi wyprawami w nieznane, a nawet za rodzinną grą w brydża albo emocjonującą partyjką warcabów. Letnie krótkie spodnie przydają się w czasie rowerowych wycieczek albo popołudniowych spacerów nad brzegiem jeziora.

Z kolei przedstawiciele świata biznesu są zmuszeni dostosowywać się do obowiązującego w trakcie rozmów handlowych sztywnego dress code – . Nie wypada przecież na takie spotkanie udawać się bez szykownego, ciemnego lub kolczyki dla dzieci e-sentiell lekko szarego garnituru, jasnoniebieskiej koszuli i krawatu w odcieniu czerwieni. Do tak oficjalnego ubrania należy koniecznie założyć skarpetki, które wystają sporo ponad kostkę.

mężczyzna

Autor: Elisa Moro
Źródło: http://www.flickr.com

Ekstra trudnością przy kupnie męskich ubrań jest dostosowanie się do zwyczajów kraju, do którego udajemy się na urlop lub na istotne posiedzenie biznesowe.

Jeśli mamy w planach odwiedzić arabską świątynię, to nie możemy zapomnieć o tym, że nie zostaniemy tam wpuszczeni w typowo letnim stroju, czyli kusych spodenkach i koszulce na ramiączkach. Przed wyjazdem do państw Dalekiego Wschodu należy więc zaopatrzyć się w w butiku odzieżowym w długie jeansy i koszulkę z rękawem. Z kolei biznesmeni jadący się do Kraju Kwitnącej Wiśni muszą zakupić sobie eleganckie skarpetki. Jeśli będą odwiedzać mieszkania wspólników, to buty będą musieli zostawić przed progiem, a wtedy dziurawe skarpetki byłyby jak najmniej oczekiwane.