W co wyposażyć domową apteczkę?

Domowa apteczka powinna zostać wyekwipowana w stosowny zestaw leków, ziół, materiałów opatrunkowych oraz sprzęt trwały.
W celu łatwego znalezienia koniecznego leku, zawartość apteczki warto podzielić na parę części.

dentysta

Autor: M M
Źródło: http://www.flickr.com
Miej dostępne, bardziej ochronione powinny być leki do wewnętrznego użytku, następnie leki do zewnętrznego użytku. Z kolei środki a także materiały opatrunkowe muszą się znajdować w miejscu łatwo dostępnym, pod ręką. Na farmaceutyki stale zażywane przez któregoś z lokatorów musi być w apteczce wydzielone miejsce.
popielniczka

Autor: uzi978
Źródło: http://www.flickr.com
Apteczka domowa powinna być dobrze ochroniona przed maluchami. Można w niej gromadzić jedynie farmaceutyki wyraźnie opisane: nazwa leku, zastosowanie, termin ważności oraz dozowanie. Nie można nagromadzać zbyt dużej ilości specyfików. Medykamenty należy składować w ich własnych, osobnych pojemnikach. Nie można ich przelewać albo przesypywać. Wieczko każdego pojemnika musi być dokładnie zamknięte. Zapobiega to procesowi wietrzenia się panaceów. Wszelkie leki – link – powinny być składowane w ciemnych miejscach, dlatego że światło wywołuje psucie się medykamentów a także obniża efektywność ich działania. Należy zwracać uwagę na instrukcję składowania lekarstw. Niektóre muszą być składowane w wyjątkowy sposób.

Nie posiadasz pewności, jeżeli chodzi o prezentowane zagadnienie? To odszukaj więcej tutaj, a z pewnością dowiesz się większą ilość informacji na prezentowany wątek.

Zawartość domowej apteczki trzeba sprawdzać kilkakrotnie w przeciągu roku.

W apteczce domowej powinny być wyłącznie farmaceutyki podawane w ramach doraźnej pomocy, w sytuacjach typowych, a więc takich, w jakich nie ma wątpliwości, jak medykament podać. W apteczce domowej powinny znaleźć się m.in. leki przeciwbólowe oraz syrop na kaszel.