Ustawienie, koncepcje, idee, czyli jak urządzić wymarzony i funkcjonalny pokój dla dziecka.

Są w naszym życiu wydarzenia, kiedy w rodzinie pojawia się maluszek, bądź maluszki dorastają i chcą mieć wyśniony swój pokój. Każdy z nas inaczej wyobraża sobie miejsce, w którym będzie spędzała czas nasza dziecko. Jednakże jeśli nie masz inspiracji, warto czasem poszukać praktycznych świeżości, które mogą być dobrym i praktycznym sposobem.

łóżko

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com

Kąt dla pociechy pełni wiele ważnych funkcji, jest strefą zabaw, nauki czy odpoczynku. Znaczące, aby każda ze stref była zaprojektowana z pomysłem. Jak wiemy bardzo ciężko jest utrzymać porządek w kącie pociechy, dlatego trzeba szukać jak najwięcej praktycznych akcesoriów, które mogą składować zabawki malucha. Będą estetyczne, funkcjonalne, pojemne i każda zabawka nawet najdrobniejsza będzie miała swoje kąt. Jedne z takich mebli to łóżeczka dla dzieci z szufladą. Pomieszczą wiele potrzebnych zabawek naszej pociechy ale także będą zajmować mało miejsca. Jeżeli chcesz zrobić pomieszczenie dla dwójki dzieci, ale nie masz na tyle powierzchni by pomieścić dwa łóżka to najlepszym i praktycznym rozwiązaniem jest piętrowe łóżko. Bardzo dobrym rozwiązaniem w pokoju są różne półki na przykład wiszące, bądź stojące. Można je różnie umieścić, a później w razie potrzeby umieścić nowe. Świetne na zabawki i miśki są półki z przegródkami. Świetne sprawdzają się do trzymania takich zabawek. Podstawowa zasada polega na tym, aby każda rzecz znalazła swoje miejsce. Dlatego postarajmy się o zorganizowanie koszy o różnych rozmiarach.

Swoje kąt znajda tam lalki, klocki czy ubrania dla lalek. Jeśli kosze – przejdź dalej – dodatkowo zostaną podpisane, co ma się w nich mieścić, dzieci bez problemu będą nam pomagać w sprzątaniu. Pamiętajmy jednak, żeby kosze – kontynuuj – znajdywały się na wysokości dziecka, by mogły one sięgnąć i wyciągać zabawki. Jeśli boicie się, że z pojemników będą wypadać przedmioty, to możecie być spokojni, bo w sklepach możemy znaleźć bardzo zwięzłe kosze, z których nie wypadają rzeczy i równocześnie przejrzyste, by móc widzieć, co jest we wnątrz. Zatroszczmy się o miejsce pracy swoich dzieci, w końcu kochają one malować i rysować. Wystarczy kupić im małe, wygodne biurko. Na nim zazwyczaj mieści się wiele przydatnych akcesoriów.
Oto kilka przydatnych rad w aranżacji pokoju swojej pociechy. Oczywiście każdy rodzic robi go według swojego uznania. Najważniejsze, żeby był on praktyczny w sprzątaniu i użytkowaniu.