Urządzasz pokój dla swojego dziecka? W tym miejscu dowiesz się, bez jakich mebli dziecko nie może się obyć

Urządzanie pokoju dla dzieci w głównej mierze zdeterminowane jest przez wiek pociechy. W inny sposób bowiem zaaranżujemy pokój niemowlaka, inaczej natomiast nastolatka, który ma zdecydowanie inne potrzeby. Jest jednak parę niezmiennych elementów umeblowania, bez których i mały, i większy człowiek nie może się obyć.

Na pierwszym miejscu stoi naturalnie wygodne łóżko. Meble dziecięce są różnobarwne, zazwyczaj też wykonane według konkretnego motywu, np. łóżko z baldachimem dla kochającej księżniczki dziewczynki czy łóżko – statek dla młodego pirata. Maluszki też często chcą łóżka piętrowego. To warte przemyślenia wyjście, ponieważ zawsze będzie dużo miejsca na poduszki czy maskotki, których u kilkulatka nie brakuje. Nastolatek zaś woli spokojne, a nawet ciemniejszą kolorystykę. Dba, by łóżko pasowało do wystroju całego pokoju i z chęcią dobiera łóżka, jakie zajmują mniej miejsca.

Pokój dziecka, łożeczko

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Korzystniej jest jednak zakupić wygodne łóżko z materacem, które będzie służyć mu o wiele dłużej. Przechodząc do następnych spraw – w pokoju naszej pociechy przydatne będzie biurko. Już maluch bowiem chce ćwiczyć szlaczki, toteż powinien mieć gdzie siedzieć, a jego plecy(zobacz cennik osteopatii wrocław) wymagają podparcia w formie wygodnego krzesła. Biuro dla starszego dziecka powinno być troszkę większe, by pomieściło i książki, i laptopa bądź inne urządzenia. Pamiętajmy, iż nastolatek z reguły ma rozgardiasz w swoim pokoju, więc im więcej szuflad i półek w biurku, tym lepiej. Tak samo jest w przypadku pozostałych mebli. Tak samo meble dla dzieci, jak też meble dla nastolatka powinny składać się jeszcze z szaf oraz komód, w jakich pomieszczą się ich ubrania, zabawki i inne drobiazgi. Meble młodzieżowe najlepiej jest dobierać z zainteresowanym, aby nie okazało się, że nie trafiliśmy w jego gusta i nie jest zadowolony ze swojego pokoju. Można też razem usiąść wieczorem przed komputerem oraz poszperać w internecie w poszukiwaniu idealnych zestawów.

Wybierając meble zwróćmy uwagę na jakość ich produkcji. Nie zawsze warto jest skusić się niższą ceną, ponieważ meble mogą nie być tak trwałe i np. ich kanty momentalnie się zniszczą. Niekiedy opłaca się zapłacić troszkę więcej, aby móc cieszyć się pięknie wyglądającym pokojem przez długi czas, ale za to mieć wymarzony i komfortowy pokój. Więcej na