Urządzamy pokoik marzeń przeznaczony dla najmłodszych

Przyjście na świat małego dziecka wymusza na jego rodzicach rewolucyjną wręcz zmianę wieloletniego wnętrza domu. Do czasu,gdy dzidziuśjest malutki i przeważnie spędza czas w kojcu wydawać by się mogło, że rzeczy tak istotne jak wygląd jak i bezpieczeństwo nie generują jakiegokolwiek kłopotu. Nic bardziej złudnego. Wychodzi na to, że zaaranżowanie kameralnego zakątka dla naszej pociechy potrafi spędzać rodzicom sen z powiek od samego początku.

Jeszcze zanim dziecko się urodzi, trwają gorączkowe przygotowania do tego jak urządzić jego zakątek tak aby prezentował się ciepło a ponad to był jak najbardziej funkcjonalny. To już nie tylko kwestia wyboru barwy farby, którą odświeży sięwnętrze pokoju, ale nawet podjęcie decyzji czy na ścianach będą kształty, a jeśli tak to w jakim temacie?

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA

Każde dziecko chce posiadać własny pokój, a każdy rodzić chce dla pociechy stworzyć go fantastycznym. Na początek bardzo ważny jest sam pomysł, a następnie jego stała realizacja. Trzeba, że wraz z rozwojem brzdąca zmieniają się i jego potrzeby.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Zatem naciśnij tu i oglądaj do woli nowe rzetelne wątki.

Stąd też wygodnym dla mamy i taty byłaby pomysł na tyle uniwersalny aby wraz z upływem czasu można byłokonkretną kompozycję na nowo przerabiać. Gorzej jeśli nasz pomysł mija się z wizją naszej pociechy. Niby to rodzice podejmują ostateczną decyzję, ale jeśli nasz najmłodszy członek rodziny ma się tam czuć dobrze, również powinno mieć coś do powiedzenia. Być może zespołowa praca nad wyglądem wnętrza: pomalowanie mebli pomoże mu się nakłonić do naszej wizji, nawet jeśli początkowo odnosiło się do niej niechętnie. Po pierwsze pamiętajmy o tym aby pokój dziecka był odpowiedni do jego rozwoju.

Pokoik dla małego dziecka powinien być słoneczny i przestronny. Kolor ścian powinna być stonowana, najlepiej pomalowana farbą antyuczuleniową. Jeśli pokoik naszej latorośli będzie umieszczony na stryszku, pamiętajmy o tym na zadbajmy o to aby groźne przestrzenie takie jak ustawiona pod skosem ściana (zobacz galeriaoswietlenia.pl) praktycznie zamaskować umieszczając tam np. koszyki lub pudła, a łóżko umieścić w taki sposób aby maluchowi niegroziło uderzenie się w głowę. Ostatnio sprawdzonym podejściem do urządzania pokoików dla maluchów jest wybór określonego tematu. W prasie kolorowej i w Internecie można odnaleźć nieograniczoną ilość wizualizacji ilustrujących wystroje zorganizowane np. jako pokój księżniczki, astronauty lub kowboja. Takie tego rodzaju wnętrza zwykle są bardzo żywe. W takich przypadkach meble dla przedszkolaków nie stanowią najmniejszego kłopotu. Dziś można zamówić prawie wszystko, należy tylko posiadać odpowiednią kwotę.

[IMG=1308/51ff5f8b18566___dioralino.jpg|L|W=150|ALT=Szafki dla dzieci – dla dzieci – Przy więcej niż jednym dziecku, łatwo podzielić powierzchnię pokoiku, tak aby każde posiadało swój kąt. Taki skutek można otrzymać umieszczając chociażby w umiejętny sposób regał lub szafę. Na środku pokoju można wykonać część wspólną, dodając np. stoliki i krzesła dla dzieci, tak aby sobie nawzajem, posiadały także fragment do wspólnej zabawy. Powinno się mieć na uwadze, że ciekawe urządzenie pomieszczenia nie zawsze wymaga nakładów. Jeżeli posiadamy odrobinę fantazji i zdolności manualnych, wystarczy użyć swoich umiejętności aby nasze maleństwo miało pokoik jak z bajki.