Urazy siatkówki – powody, przejawy i terapia lecznicza

Gdy blask dostaje się do naszego oka, kroczy przez rogówkę, soczewkę i ciało szkliste, nim finalnie dojdzie do siatkówki. Tu jest zamieniane na impulsy elektryczne. One sąza sprawą nerwu wzrokowego do mózgu, w którym są zamieniane na jasne, barwne malowidła, które widzimy. Jeżeli w tym procesie dojdzie do zakłóceń, mamy do czynienia z zakłóceniami widzenia. Urazy siatkówki przybierają mnóstwo postaci, a powody ich powstawania są także rozmaite.

gabinet okulistyczny

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Do niedrożności żył siatkówkowych dochodzi w następstwie zaistnienia zakrzepu, ,który blokuje regularne krążenie. Zakrzepy mogą powstawać w związku ze choróbskami takimi jak: moczówka cukrowa, miażdżyca, nadciśnienie oraz inne choroby oka, m.in. glaukoma. Powody tworzenia się przemian zwyrodnieniowych obwodowej części siatkówki nie są do końca zidentyfikowane. Pewne ze zmian zdołają predysponować do rozwoju odwarstwienia w siatkówce czy zmętnienia ciała szklistego. Może to pojawić się w każdym wieku i przysporzyć nam ogrom kłopotów, skutkiem tego bezzwłoczne leczenie chorób siatkówki jest ogromnie istotne. Symptomy dolegliwości siatkówki różnią się w zależności od typu schorzenia.

Czy intryguje Cię podobna tematyka? Jeżeli tak, to kliknij ten link i zdobądź użyteczne info (http://www.meanderstomatologia.pl/radiologia) również na podobnej witrynie!

Mogą to być symptomy o spokojnym natężeniu, takie jak: widzenie za mgłą, mętne punkciki ukazujące się i znikające z pola widzenia. Wybitniej ciężkie są bóle oka, przebłyski świetlne czy słabowite widzenie zmierzchowe.

Czy nasz tekst zaciekawił Cię na tyle, że pragniesz więcej? Więc po nowe informacje przejdź do tego linku. Tam znajduje się istotny artykuł (http://www.rodzinaiprzyjaciele.pl/menu-dan/).

Objawy wymagające bezzwłocznego kontaktu ze specjalistą to odkształcenie oglądanego obrazu, brak ciągłości spostrzeganych linii, czarna skaza zlokalizowana centralnie w polu widzenia oraz gwałtowna utrata widzenia. W procesie, którym jest leczenie chorób siatkówki pierwotnym etapem jest bazująca o szereg detalicznych badań diagnostyka. Dla specjalnego monitoringu siatkówki i plamki doktor może też polecić skanowanie oka. W leczeniu stosuje się terapię farmakologiczną, zabiegi laserowe i operacje. To, który zabieg pozostanie wyselekcjonowany przez profesjonalistę zależy od wariantu naszego schorzenia. Jeśli chodzi o cenę, za leczenie chorób siatkówki można zapłacić nieraz kilkanaście tysięcy złotych – Optegra. Nie są to zabiegi bezproblemowe, lecz efektywne.

u lekarza okulisty

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy rozpoczynamy spostrzec przemiany w naszym widzeniu, winniśmy jak najprędzej wybrać się do eksperta. Wszelakiego rodzaju „mroczki przed oczami”, plamki jasne czy ciemne nie zdiagnozowane przedwcześnie, zdołają przyczynić się nawet do utraty wzroku.