Dobre upominki na osiemnastkę. Co warto kupić kiedy wybieramy się na huczną imprezę?

Osiemnaste urodziny to istotne wydarzenie w niedługim życiu nastolatka, na jakie bardzo się czeka. Nie tylko oznacza wejście w dorosłość, ale też decydowanie o sobie, wyrobienie dowodu osobistego, możliwość pójścia na prawo jazdy itp.

sukienki

Autor: Pavlina Jane
Źródło: http://www.flickr.com

Osiemnaste urodziny kojarzone są z kilkom przywilejami – możliwość kupna alkoholu, możliwością pójścia na imprezę i do innych miejsc z ograniczeniem „dozwolone od lat 18”.
Często 2 klasa szkoły średniej to rok hucznych osiemnastek. Młodzież wzajemnie zaprasza się na imprezy, które organizuje wspólnie albo bez innych solenizantów, dysponując większym albo mniejszym budżetem. Czasem solenizant rozkłada świętowanie na dwie imprezy i robi urodziny dla rodziny oraz dla przyjaciół. Czasami impreza osiemnastkowa to w ogóle ostatnia impreza, na jaką zaprasza się rodzinę przed kolejnymi kluczowymi chwilami w życiu, jak ślub (fotobudka z drewna) albo chrzciny. Lecz część solenizantów po prostu zdaje sobie sprawę z tego, iż może liczyć na zastrzyk gotówki i tym sposobem po osiemnastce opłacić sobie kurs prawa jazdy albo inny kosztowny, lecz długo wyczekiwany prezent. Rodzaj i charakter prezentu są mocno związane z tym, co łączy nas z osobą świętującą urodziny. Sporo osób decyduje się na Prezenty związane z wejściem w dorosłość, połączone z seksem, byciem niezależnym lub piciem alkoholu. Są to zwykle drobne upominki, jak kufle, śmieszne skarpetki męskie, muszki, pływające kieliszki, gra w alko-chińczyka itp. Czasem jednak więcej znajomych decyduje się złożyć się na prezent i jest to kupon na spróbowanie jakiegoś sportu ekstremalnego, bon upominkowy do sklepu odzieżowego, zestaw ekskluzywnych kosmetyków i perfumy. Jeżeli dość dobrze znamy osobę, którą chcemy obdarować, kupno podarku nie będzie zbyt trudne i nie będą nam przychodziły do głowy tylko śmieszne skarpetki męskie.
Gwiazdy na wybiegu Natalii Jaroszewskiej

Autor: 38PR
Źródło: 38PR
Na osiemnastkę możemy gokarty, wynająć lożę w knajpie i zaprosić tylko najbliższych znajomych, czy możemy iść do imprezowni z całą klasą i znajomymi.

Wszystko to oczywiście zależy od ludzi organizujących imprezę urodzinową. Gdy już wiemy, jaki charakter będzie mieć impreza urodzinowa, dostosujmy do niej swój podarunek, żeby zarówno wycelować w typ solenizanta, oraz czuć, iż to prezent dopasowany do okoliczności.