Terapia małżeńska – kiedy ma sens?

Terapia małżeńska może być jedynym ratunkiem dla związku, kiedy partnerzy nie potrafią sobie radzić ze sporami, natomiast pretensje a także skrywane urazy natężają kryzys, prowadząc do rozłąki.

Kiedy małżeńska terapia może uratować, odnowić związek dwojga do niedawna miłujących się osób? Na początku małżeństwa, gdy dzięki wzajemnej fascynacji patrzymy na siebie przez różowe okulary, z budowaniem stosunków najczęściej nie mamy żadnego problemu. Zadurzeni po uszy uważamy ukochaną osobę za wyjątkową. Jest najwspanialsza oraz pod każdym względem idealna. Wręcz jej wady wydają się nam urocze.sprawdź tu usg ortopedyczne kraków usg ortopedyczne krakówBez ustanku odkrywamy w sobie podobieństwa, chcemy tego samego. Z czasem zaślepienie mija oraz zaczynamy powoli dostrzegać, iż dzieli nas znacznie więcej, aniżeli nam się zdawało. Na tym tle dochodzi do scysji. Terapia par Bochnia uczy tolerancji oraz słyszenia drugiej osoby.
słońce

Źródło: flickr.com

zdrowy obiad

Autor: Kurman Communications, Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Kryzysy w życiu małżeństwa mogą pojawiać się z różnych powodów, jak: pogoń za karierą oraz powiązany z tym brak czasu, ochota przeforsowania swych wartości i wyczekiwań wobec małżonka oraz związku, kłopoty związane z wychowaniem dzieci. Jednakże przeważnie są to komplikacje w komunikacji. Osoby nie potrafią z sobą rozmawiać oraz siebie słyszeć. Nie umieją przejrzyście wskazać swych potrzeb a także roli w związku ani zaakceptować tego, iż każdy z nas jest odmienny. Miast przyzwolić sobie na realizowanie własnych zamierzeń oraz rozwój, oczywiście w granicach rozsądku, próbujemy na siłę zmienić współmałżonka oraz dostroić go do siebie. Zaprzepaszczamy szacunek dla pragnień a także przyzwyczajeń drugiej jednostki.

Na ogół pary przegapiają chwilę, kiedy ich stosunki zaczynają się psuć. Kryzys powoduje intensywne emocje – złość, smutek, poczucie niespełnienia. Kiedy konieczna jest terapia rodzinna Bochnia? Jeżeli po paru samodzielnych próbach nie możemy ugasić kryzysu, powinno się skorzystać z terapii.