Szmaragd oraz cyrkon – kamienie szlachetne stosowane w biżuterii

Kamienie szlachetne są niesłychanie często używane przy wytwórczości biżuterii. Do przeważnie użytkowanych kamieni szlachetnych przylegają diamenty, perły, oraz także szmaragdy i cyrkony.

Kwiatowe wzory od Deichmann

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Szmaragdy to nie tylko kamienie jubilerskie, ale również kolekcjonerskie. Mają wysoką wartość, są niebywale drogocenne, a mało tego bardzo śliczne. Szmaragdy posiadają ładną, zielonkawą barwę, cudownie przedstawiają się w kolczykach, bransoletkach bądź także pierścionkach Potrzebny ci szmaragd?. Obecnie szmaragdy z reguły są sporządzane syntetycznie. W branży jubilerskiej wykorzystuje się również szmaragdy naturalne, niemniej są one wygrzewane w olejach, co zezwala na uniknięcie skaz czy też pęknięć.

Cyrkon także jest bardzo docenianym kamieniem jubilerskim oraz kolekcjonerskim. Jednakże posiada on jeszcze multum różnorodnych zastosować Całość oferty poznasz na stronie gemeo.plCałość oferty poznasz na stronie Cyrkon używany jest między innymi w stomatologii, do produkowania materiałów żaroodpornych i ognioodpornych, mało tego wykorzystuje się go w reaktorach nuklearnych, przy wytwórczości pigmentów oraz farb, a także w przemyśle chemicznym. Cyrkon posiada też ogromne zastosowanie w wytwórczości szkliw, ceramiki, a także włókien oraz materiałów ściernych. Cyrkon to wyjątkowy kamień, który występuje w nadzwyczaj wielu ślicznych barwach – żółtej, pomarańczowej, a także czerwonej, zielonej czy niebieskiej. Wyróżniamy także cyrkony fioletowe i bezbarwne.

Biżuteria, w której użyto cyrkonów jest niesłychanie cenna, cechuje się również perfekcyjną klasą i ładnym designem, albowiem kamień ten jest istotnie zachwycający.