Świetne klocki pobudzające wyobraźnię

Mój wuj jest tak zwaną złotą rączką. Facetem który – jak mi się zdawało gdy byłem dzieckiem – umie zbudować nieomal co tylko możliwe, od karmika dla ptaków w ogrodzie, po sprzęty domowe samodzielnej konstrukcji. Z zawodu wujek lakieruje samochody.

lego technic

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Jest poza tym artystą, dlatego w swoim mieszkanku (poza własnoręcznie wykonanymi sofami) na suficie i murach wyrysował własne rysunki. Jak wszyscy w rodzinie jest facetem który bardzo lubi wypoczywać robiąc coś. TV sporadycznie jest u wujka załączony.

Jeśli szukasz ciekawych informacji na opisywany temat, odwiedź tłumacz przysięgły giżycko nas, a na pewno przeczytasz interesujące fakty.

W weekendy szuka sobie prace. Od lat w długie, zimowe wieczory zajmuje się modelarstwem, co mam wrażenie daje wujowi realizować się jako technik. Gdy spoglądam co jakiś czas na wujka podczas rodzinnych odwiedzin przy budowaniu miniatur spostrzegam w nim chłopczyka. I zastanawiam się chwilami czy wujowi nie zrobić żartu i zakupić mu zestaw Lego Technic.

Zdaję sobie sprawę, iż taki podarek dla sześćdziesięciolatka to bardzo dziwaczny koncept, ale myślę że ucieszyłby się np. ze sterowanego za pomocą pilota pojazdu: Koparki Volvo L350F. Samochodzik ten został zaprojektowany przez producenta kloców we współpracy z producentem prawdziwej maszyny budowlanej. Oddano najmniejsze szczegóły, nawet niewielkie jak wygląd prawdziwego napędu. 11 latek zaciekawiony tym jak skonstruowane są różnego rodzaju aparaty z pewnością zestawami Lego Technic powinien być oczarowany. Pozwalają one na odkrycie przez młodego technika jakim sposobem buduje się istniejące naprawdę wehikuły, z czego są pojazdy skonstruowane. Ponieważ wybrane modele (jak wzmiankowana koparka) są modelami sterowanym na pilota, mały technik ma okazje zaznajomienia się z elementami elektromechaniki i elektroniki.

Niewątpliwie dostępne są również mniej skomplikowane modele z napędem „naciągowym”, stosujące do poruszania się naciąg sprężynowy. Tak że dziecko ma sposobność w rzeczywistości obcować z dynamiką. Uczy się więc mimochodem podstaw fizyki Newtonowskiej. Niezaprzeczalnym atutem zestawów Lego Technic jest to, że jeden taki zestaw to dwie zabawki. Ponad to wybrane zestawy Lego Technic są wzajemnie zgodne, da się je więc razem z sobą z łatwością łączyć i konstruować coraz bardziej trudne maszyny. Wobec tego mały technik ma przed sobą coraz to inne trudniejsze wyzwania. Na pewno zatem nie zanudzi się. Produkty te projektowane są dla dzieciaczków między jedenastym a 16 rokiem życia. Młodsze pociechy prawdopodobnie sobie z taką zabawką nie poradzą.