Suplementy dla sportsmenów – kiedy, co oraz czy w ogóle brać?

Na siłowni doradzają Ci, ażeby zażywać białko? Przed ćwiczeniem sugerują węglowodanowe odżywki? Sporo biegasz, zatem doradzają sięgać po BCAA?
Czy istotnie potrzebujesz wspomnianych preparatów? Ekspert wyjaśnia po co sięgać jak też w jaki sposób to robić.

fitness club

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy i z jakiego powodu należy stosować odżywki proteinowe, BCAA? To jedno z częstych pytań, zadawanych przez początkujących sportowców. Co na to nasz profesjonalista?
kreatyna activlab

Autor: renatomitra
Źródło: http://www.flickr.com
Białka wykorzystywane przed treningiem razem z węglowodanami wpływają korzystnie na wzrost osiągnięć. Chronią układ mięśniowy. Przyjmowane po wysiłku aktywują procesy regeneracji, budowę jak też powiększanie włókien mięśniowych, jakie zostały nadszarpnięte podczas treningu.

Czy zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to idź dalej obiady abonamentowe piła i przejrzyj tam kolejne zajmujące wpisy. Nie zwlekaj!

Ograniczają poziom serotoniny w naszym mózgu, umożliwiają szybszą odbudowę glikogenu w muskułach po treningu, aktywują procesy syntezy nowych białek. Cukry to główne źródło energii z którego korzysta organizm ludzki podczas wysiłku. Organizm człowieka ma okrojone rezerwy węglowodanów, w czasie długiego wysiłku zostają one całkiem spożytkowane. Po wyczerpaniu zapasów węglowodanów pojawia się gwałtowne wycieńczenie. Węglowodany proste zostają prędko przyswojone a także bezzwłocznie spożytkowane do procesów regeneracyjnych, natomiast o niskim wolniej, pokryją niedobory glikogenu w mięśniach wspólnie z białkami, stanowią podstawę regeneracji. Podstawowym węglowodanem, wykorzystywanym przez mięśnie jest cukier skrobiowy.

Kreatyna Activlab przyspiesza procesy przyrostowe a także aktywizuje przyrost białek mięśniowych, potęguje siłę skurczu mięśnia jak też zwiększa nawodnienie komórek mięśni.