Gdzie kupić polecane suplementy dla sportowców?

Najczęstszym wyobrażeniem odżywek dla sportowców są nielegalne preparaty mające przyspieszać rozrost mięśni, aż do niespotykanie wielkich rozmiarów. Nic bardziej nieprawdziwego.

Dieta i sport

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kulturystyka to niezwykle wymagający sport. Na konkurencjach zawodnicy są klasyfikowani nie tylko z uwagi na mięśnie, ogromnie ważna jest również odpowiednia postawa, prezencja i jak najmniejsza tkanka tłuszczowa. W celu osiągnięcia tego, kulturyści układają wraz z trenerem dopasowany plan ćwiczeń na cały rok, a tuż przed konkurencjami przechodzą na rygorystyczną dietę eliminującą tkankę tłuszczową. Taki tryb życia jest niezwykle męczący dla ciała, i w większości dlatego sportowcy stosują duża liczbę rodzajów odżywek i suplementów.

Zdrowie jest najważniejsze

W czasie diety redukcyjnej, organizm cierpi z powodu braku substancji odżywczych.

Jeżeli czytasz przedstawiany tekst, to znaczy, że bardzo Cię zainteresował. Skoro tak, to przekonaj się (https://rehaexpert.pl/rehabilitacja-niepolomice/), że inne serwisy także posiadają ważne wiadomości.

Sportowcy dostarczają je sobie więc w formie tabletek lub zawiesin. Poza kompletem witamin, należy zadbać o równowagę między kwasami tłuszczowymi. Zwykle polega to po prostu na dostarczeniu dostatecznej ilości kwasu omega 3. Jest to ważna czynność, dla utrzymania serca kulturysty w dobrej kondycji, żeby mogło przetransportować tlen do wszystkich mięśni.

Jak nie dać się chorobie?

Autor: Lifeline – Star Fitness
Źródło: Lifeline – Star Fitness

Oprócz serca, bardzo ważne jest utrzymanie stawów w wystarczającej formie – w szczególności w trakcie intensywnych ćwiczeń. Stawy narażone na większe obciążenia zużywają się szybciej, co może w znaczny sposób skrócić karierę zawodnika. Dla zachowaniu stawów w odpowiedniej kondycji, stosuje się specjalne suplementy diety z dużą ilością białka kolagenowego. Jednym z tego rodzaju preparatów jest popularny wśród zawodników flexit.

Mięśnie są równie ważne

Poprawienie muskulatury i przyspieszony przyrost masy mięśniowej w naturalny sposób jest wykonalne, sportowcy używają głównie preparatów, które przyspieszają produkcję tlenku azotu w organizmie. Ma to spowodować wzrost mięśni, co z kolei powoduje zwiększenie skuteczności treningu. Są to poza tym środki stosowane przez zawodników uprawiających sporty siłowe, powodują one bowiem znaczny wzrost siły i energii. Preparaty takie zazwyczaj bierze się przed ćwiczeniami, mają postać łatwo wchłanialnych kapsułek. Najpopularniejszym środkiem używanym przez sportowców jest nitrobolon

.