Sprzęty medyczne są podstawowym wyposażeniem ratującym zdrowie i życie, a też ułatwiają pracę oraz bezpieczeństwo

Oprzyrządowania medyczne pełnią ogromną funkcje w ratowaniu naszego życia. W wszelkim szpitalu, lecznicy czy w karetce powinny być w wyposażeniu podstawowym takie rzeczy jak nosze, aparatura do EKG, bandaże czy wiele różnych potrzebnych rzeczy, jakie ułatwiają prace lekarzy.

Jednych z takich oprzyrządowań są nosze medyczne. Jest wiele rodzai noszy medycznych, bo są używane w różnych miejscach oraz powinny ułatwiać nie tylko pracę sanitariuszy, ale też zapewnić transport pacjenta w bezpieczny sposób.

Oczekuje na Ciebie kompleksowa treść – trzeba kliknąć w zaznaczony link i w nim stworzyliśmy dla Ciebie wiele kluczowych wątków.

Do noszy ratunkowych kwalifikujemy nosze, które są używane w erkach. Nosze jezdne posiadają okazje złożenia z obu stron lub dopasowywania wysokości. Są niezwykle praktyczne oraz częstokroć wykorzystywane w ambulansach. Budowa noszy też jest mocna, bo jest utworzona z aluminium.

sprzęt lekarski

Autor: Upupa4me
Źródło: http://www.flickr.com

Nosze posiadają solidne kółka do transportowania pacjenta i uchwyt do dźwigania noszy po złożeniu. Dodatkowo szelki, aby w trakcie transportu pacjenta był dodatkowo chroniony. Następne nierzadko wykorzystywane nosze to nosze medyczne ortopedyczne wykorzystywane między innymi przy wypadkach drogowych, gdzie nierzadko są poważne urazy oraz złamania, dlatego nosze powinny być przystosowane do pewnego przenoszenia pacjenta bez kolejnych urazów – więcej. Za sprawą odpornej budowy zabezpieczają kręgosłup, uszkodzenia kończyn czy głowy i narządów wewnętrznych.

Tymczasem nosze podbierakowe są opracowane w taki sposób, ażeby przewozić pacjenta bez potrzeby trącania go. Są konieczne przy urazach kręgosłupa czy po zabiegach. Następnym wyposażeniem są lampy medyczne zabiegowe do użytkowania w salach operacyjnych i zabiegach. Do dezynfekcji powietrza jest używanie świetlówek antyseptycznych. Wydzielane przez nie promieniowanie ultrafioletowe ogromnie efektywnie rozwala każdego typu drobnoustroje, wirusy, pleśnie i grzyby. Lampy medyczne mobilne z kierowanym światłem pomagają w dokładnym ustawieniu w czasie operacji oraz zabiegów.