Śpiworki z miłych surowców

Świadomość pewnego i zdrowego spania dziecka to dla każdego rodzica najistotniejsza sprawa. Każdy dzidziuś, niezależnie od pory roku wymaga ciepła i otulania nie wyłącznie przez rodziców. Bobasy otula się w rożek, otulaczek, kocyk, lub większą pieluszkę konstruując coś w typie kokonu. Rożek jest pierwszym i najbliższym towarzyszem pociechy. Bobas przestaje z nim wprost, dotykając w szczególności twarzą i innymi nieokrytymi fragmentami ciała.

zadowoloone dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Toteż winien być wykonany z materiałów przyjemnych dla skóry dziecka. Dzianiny futerkowe wykorzystane do produkcji, winny spełniać standardy artykułów dopuszczonych dla najmłodszych. Rożek będzie też dosyć często prany, toteż użyte do jego uszycia surowce muszą być odpowiednio trwałe.

Interesująca wiadomość? Jeśli tak myślisz, ponadto sprawdź ten odnośnik – zobaczysz znacznie więcej w ofercie (https://zdrowienastole.pl/Ryz-naturalny-c819), która odnosi się rozważanej tutaj kwestii.

Grubość rożka winna być dostosowana do pory roku. Ocieplenie rożka winno być tak zoptymalizowane, żeby malec ani się w nim nie przegrzewał, ani nie wyziębiał. Wielu rodziców woli śpiwory dla dzieci, bowiem zapobiegają one odkrywaniu się nocą, a dodatkowo przynoszą utrzymanie odpowiedniej temperatury. Takie małe śpiwory poświęcone są specjalnie dla bobasów.

Śpiwór zakłada się maluchowi jak ubranko, dzięki czemu dziecko nie odkryje się i nie zmarznie. Śpiwór powinien być porządnie dostosowany do wieku malucha, tak aby otwór w okolicy szyi nie był zbyt duży. Część tylna śpiwora nie może mieć szwów, gumek ani żadnych materiałowych dysproporcji. To dotyczy też części wewnętrznej śpiwora. Śpiwory dla dzieci mają kształt gruszki, jaki przynosi dużą powierzchnię dla nóżek, a brak rękawków zapobiega zbytniemu przegrzaniu się maluszka .

Zamek błyskawiczny na całej rozciągłości upraszcza wyjmowanie niemowlaka, czy przewijanie w nocy. W chłodniejszych domach sprawdzą się śpiwory welurowe, trochę ocieplane, natomiast ogromną sławą cieszą się śpiworki bawełniane. Na rynku wybór śpiworów przyprawia o zawrót głowy. Kupno właściwego wbrew pozorom wcale nie jest łatwy. Praktycznie każdy śpiwór uszyty jest z myślą o konkretnych warunkach. Jego krój, wypełnienie i tworzywo trzeba dopasować do osobistych potrzeb. Zobacz też .