Specjalista stomatologii

Stomatologia to jedna z najbardziej prestiżowych dziedzin wśród lekarzy specjalistów. Wielu Polaków nadal obawia się wizyty u dentysty, tak samo wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu.

Profesjonalista może przeprowadzić szybki i bezbolesny zabieg, niezależnie od tego czy jest to wstawianie plomby, czy zawiły zabieg związany z zastosowaniem protezy. Dobry specjalista jest również w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób zębów, tak żeby w późniejszym czasie nie było potrzeby przeprowadzania rozbudowanego i kosztownego leczenia. Kolejki do wysokiej klasy stomatologów są niekiedy niezwykle długie, pacjenci potrafią rezerwować wizyty nawet na parę lat naprzód.

implanty stomatologiczne i Paradontoza oraz problemy z dziąsłami

Autor: Bobol
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstsze choroby
Duża liczba ludzi wciąż ma problem z zapewnianiem prawidłowej higieny zębów, oraz chociażby z kupnem właściwej szczoteczki do zębów. Wiele osób narzeka więc na problemy z dziąsłami czy próchnicę. To pozornie niezbyt poważne objawy, ale nieleczone potrafią wywoływać poważne konsekwencje, razem z utratą uzębienia. Dobranie właściwej twardości włosia szczoteczki do zębów może zapobiec wielu problemom, głównie z dziąsłami – więcej na . Za sztywne włosie powoduje niekiedy krwawienie dziąseł, a w rezultacie ich cofnięcie. To bardzo popularna dolegliwość, nosząca profesjonalną nazwę – parodontoza. Bywa ona spowodowana też sporą warstwą kamienia nazębnego. W celu uniknięcia takiego problemu, zalecane jest więc systematyczne usuwanie kamienia nazębnego u stomatologa.

Czytaj też

Dentysty nie można uniknąć
Paradontoza to jedna z dolegliwości, której dobry lekarz stomatolog (zobacz ofertę) jest w stanie zapobiec. Prawdziwym wyzwaniem dla stomatologa (zobacz stomatologia estetyczna) są zabiegi protetyczne. Zęby, mimo że złożone z trwałego szkliwa, mogą ulec uszkodzeniu. Niezachowanie zalecanej higieny uzębienia może również skutkować wypadaniem zębów. W takiej sytuacji, żeby pacjent był w stanie normalnie żyć, wykorzystuje się implanty stomatologiczne. Jest to znacznie bardziej komfortowe i lepiej prezentujące się rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg opiera się na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego sztucznego zęba. Implantu nie można odróżnić od prawdziwego zęba, co jest jednym z powodów powszechności tej metody walki z brakiem zębów.