Pediatra

Chociaż jest lekarzem ekspertem, chcąc odwiedzić go ze swoim bobasem, nie ma potrzeby skierowania od medyka podstawowego kontaktu, gdyż w przypadku osób małoletnich to bardzo często naturalnie on sprawuje tę funkcję. Pediatra to lekarz ze specjalnością w zakresie pediatrii, nauki o zaburzeniach występujących wśród dzieci i sposobach ich leczenia. W ramach dalszego perspektywy zawodowej lekarza pediatry, dostępne są podspecjalizacje lub dziedziny szczegółowe.

dziecko

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com
Pediatra odpowiada za leczenie chorób typowych dla wczesnego wieku i wszystkich innych, które przydarzają się maluchom, lecz głównie za profilaktykę medyczną (np. szczepienia) i dozór nad poprawnym funkcjonowaniem dziecka. W przychodniach dzieci zdrowych sprawdzony pediatra kontroluje nie tylko wagę i wzrost, ale ogólnie harmonijność rozwoju dzieci także w zakresie psychomotorycznym. Opiekunom trudno jest samodzielnie dostrzeć niewidoczne objawy, które nieleczone mogą później stać się powodem głębszych zaburzeń, a także osądzić, czy zauważone zjawisko nie jest normą dla wieku. Stąd niezwykle istotne jest przychodzenie do pediatry na planowane badania okresowe i inne. Razem z rozwojem pediatrii powstało wiele podspecjalności które gwarantują najmłodszym pacjentom nowoczesną opiekę i leczenie. Problemami z sercem leczy więc kardiolog dziecięcy, z nerkami urolog dziecięcy, albo nefrolog dziecięcy, zagadnieniami hormonalnymi endokrynolog dziecięcy, nowotworami u dzieci onkolog dziecięcy, itd. Niektóre schorzenia narządowe u dzieci są specyficzne tylko dla ich wieku i nie dotykają osób dojrzałych, jeszcze inne charakteryzuje zupełnie inny przebieg i możliwość powikłań. Mały pacjent potrzebuje innego podejścia i leczenia, uwzględniającego jego rozwój, emocjonalność, powiększone niebezpieczeństwo powikłaniami. Nie jest więc rozwiązaniem optymalnym, a czasem wręcz ewentualnym, by te choroby kurowali zwyczajni specjaliści, bez przygotowania pediatrycznego.

Zgromadziliśmy w tym miejscu ważne informacje, więc jeśli masz chęć dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej tu naszych stron.

Należy przeanalizować i zdecydować się na najlepszego specjalistę pediatrę dla dziecka, który będzie miał zarazem dużą wiedzę, lecz także dobre podejście do dziecka.