Soczewki kontaktowe dla sportowców – zapoznaj się z plusami, które namówią cię do ich kupna

Wiele osób musi nosić okulary, ale niestety w duży sposób ograniczają nasze funkcjonowanie. Musimy je ściągać, m.in. gdy chcemy uprawiać sporty, przez co dużo gorzej widzimy, a nie jest to właściwe dla naszego zdrowia. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza w wypadku sportowców, gdyż dla nich sport to codzienność, więc są zmuszeni zamienić okulary na soczewki kontaktowe, na przykład soczewki bausch & lomb. Jakie są atuty soczewek w czasie uprawnia sportu?

Soczewki kontaktowe

Źródło: www.optyk-trejnowski.pl
Nade wszystko nie musimy się martwić, iż nam spadną, pobiją się albo zostaniemy uderzeni piłką czy ręką w głowę oraz dojdzie do jeszcze poważniejszego nieszczęścia. Soczewki kontaktowe są bezpieczne, a do tego powiększają nasze pole widzenia. Widzimy w nich zdecydowanie czystszy i bardziej wyraźny obraz, co daje zarazem lepsze wyniki w sporcie, jaki uprawiamy. Niekiedy bowiem to milimetry oddzielają nas od sukcesu, a w soczewkach nic nie umknie naszej uwadze. Ponadto jest sporo typów soczewek do wyboru, na przykład soczewki bausch&lomb, znane z wyjątkowego komfortu ich noszenia i zapewniania świetnej ostrości wzroku. Zwłaszcza rekomendowane są soczewki bausch&lomb purevision 2, jakie chronią przed zaczerwienieniem oraz przemęczeniem oczu.

Zachowują ciągłą wilgoć, więc nie sprawiają żadnego dyskomfortu w trakcie noszenia i mogą być używane przez osoby borykające się z zespołem suchego oka. Kolejną zaletą soczewek w przypadku sportowców jest możliwość uprawiania każdego typu sportu, nawet sportów ekstremalnych. Okulary mogłyby spowodować niebezpieczny uraz, a soczewki nawet ochraniają nasze oczy, nie wyłącznie przed promieniowaniem UV, lecz także przed urazami wynikającymi z tępego uderzenia. Jakie soczewki wybrać? Dobrze jest iść do specjalisty, jaki wybierze dobre soczewki dla naszych oczu. Jest ich w sprzedaży tak wielki wybór, że na pewno wyszukamy idealne soczewki dla naszego wzroku, jakie nie tylko nie będą przeszkadzać, lecz będą ułatwiać uprawianie sportu.

Sportowcy muszą niezaprzeczalnie nosić soczewki kontaktowe. Są dla nich niemałym ułatwieniem oraz umożliwiają cieszyć się sportem mimo wady wzroku, która może dotknąć każdego z nas.