Słynne planszówki zdobyły polski rynek!

Dawniej planszówki kojarzyły się w większości z grami na pionki tworzonymidla najmłodszych. Starsi, jeśli już grali, to głównie w gry karciane, albo w szachy czy pokera. Dziśtworzonych jest coraz więcej gier planszowych o wyższym stopniu zaawansowania niż gra w pionki, stworzonych głównie dla starszych, które na dobre podbijają polski rynek.

gla planszowa

Źródło: pixabay.com

Niemal w każdym zakątku Polski, prawie każdego centrum handlowego można już odwiedzić sklep z grami planszowymi .

Jeśli chcesz znaleźć więcej opinii na ten temat (https://majapajaczkowska.pl/pl/page/kontakt) na omawiany w tym miejscu temat, to kliknij tu, a zapewne Cię one zainteresują.

Oprócz standardowych, jak planszówki dla dzieci możnakupić w nich dużo gier dla dorosłych, jak na przykład, najbardziej już chyba znaną i lubianą – Dixit – polegającą głównie na skojarzeniach wspólnych z resztą grupy i stworzonaprzede wszystkim na szybkie spotkania imprezowe czy spotkania rodzinne większej grupie osób a ponadto bardziej zaawansowane – gry planszowe strategiczne (znajdź tutaj), które wymagają większego wgryzienia się w zasady. Tego typu gryopracowane są najczęściej dla 2-4 zawodników osób i rozgrywane są w dłuższym okresie czasu, trwając minimum kilka godzin. Najbardziej znane gry planszowe strategicznewyprodukowano na bazie popularnych ekranizacji filmowych i telewizyjnych, jak na przykład „Władca pierścieni” albo „Gra o tron”.

Również drogą on-line możnawyszukać niejeden sklep z grami planszowymi, mającymi w ofercie pełnorozwiązań na każdą okazję – od gier edukacyjnych, tworzonych z przeznaczeniem dla najmłodszych, poprzez gry planszowe strategiczne dla bardziej wtajemniczonych, raczej już starszych graczy, po szybkie gry towarzyskie, najczęściej występujące w wersji karcianej, których głównym celem jest rozruszanie i rozbawienie towarzystwa na imprezie. Oferta planszówek jest na tyle ogromna i różnorodna pod kątem cenowym, że każdy chętnymoże zakupić coś dla siebie.

Strategiczna gra planszowa

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Planszówki na dobre odnalazły się w naszych domach . Grają w nie dzieci, ale też młodzież i starsi. W zależności od stopnia trudności, wykorzystywane są na spotkaniu z znajomymiale także niedzielnych spotkaniach w gronie rodziny. Często bawią, uczą, zmuszają do logicznego myślenia, ale także – odwodząod bezmyślnych programów w TV, które zamiast kształcić, zabijają w człowieku wszystko, co ważne, czyli kreatywność jak również ambicję do kreowania nowych rzeczy.