Rzuć palenie dzięki e-papierosom

Ludzie ulegają wielu skłonnościom, jedną z nich są nałogi. Jedni piją za dużo alkoholu inny natomiast trują swój organizm papierosami. Współcześnie jednak dostępne są rozwiązania, dzięki którym przy odrobinie dobrej woli i regularnemu podejściu można rzucić chociażby palenie. Jest nim elektroniczny papieros.

W celu pozbycia się danego nałogu ważne jest, by pacjent trzymał się narzuconych procedur i był wyjątkowo systematyczny. Jest to ważne zarazem przy terapiach, jak i w przypadku takiego rozwiązania jak e-papierosy. W jaki sposób działają? Tego rodzaju produkty posiadają liquid, który z kolei posiada nikotynę, aczkolwiek w dużo mniejszej ilości niż zwykły papieros. E-papieros składa się również z ustnika, który zawiera wspomniany liquid. Płyn ten jest podgrzewany, przechodzi w stan lotny i może być wdychany. Nie zachodzi tu jednak żaden proces spalania, stąd też z chwilą palenia e-papierosy, niebezpieczne substancje w zasadzie nie są wydalane do otoczenia.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

E-papieros nie jest ponadto skomplikowany jeśli chodzi o obsługę, należy jedynie w razie braku napełniać płyn oraz doładowywać akumulatorek, dzięki któremu e-papieros działa.
Elektroniczne papierosy to proste i zdrowsze rozwiązanie aniżeli palenie standardowych papierosów. Dzięki niewielkiej dawce nikotyny palacz ma z nią styczność, ale dzień po dniu może zmniejszać jej zawartość, tak, że z czasem okazuje się, że nie jest mu już zupełnie potrzebna. Terapia(zobacz psychoterapia rodzinna opole prowadzona w ten sposób jest więc przyjazna zarówno dla palacz, jak i otoczenia. Palący ma duże szanse na rzucenie palenia, gdyż z jednej strony łatwiej może rzucić palenie dzięki dostępności nikotyny, a z drugiej może sam decydować, kiedy i z jakim natężeniem zmniejszać jej ilość w e-papierosie. Dodatkowo może palić w większej ilości miejsc, niż ma to miejsce jeśli chodzi o palenie standardowych papierosów.

Następną zaletą tego typu rozwiązania jest tani koszt. Biorąc pod uwagę fakt, że są palacze, którzy palą co najmniej paczkę dziennie, w obliczu całego miesiąca daje to w rezultacie pory koszt. W trakcie użytkowania należy wymieniać jedynie liquid, co jest o wiele mniej kosztowne niż kupno kolejnej paczki. Warto więc brać pod uwagę tego rodzaju rozwiązanie.