Rozwód to nadzwyczaj trudny temat

Decyzja o rozwodzie to niezwykle skomplikowany temat dla współmałżonków. Rozwód jak i powiązane z tym działanie prawnicze stanowi dla obojga partnerów stresujące i pełne emocji doznanie. Rozwód to rozwiązanie ekstremalne, w wypadku kiedy brak jest szans na utrzymanie związku. Warunkiem pozwalającym na zdobycie rozwodu jest stały i całkowity rozpad pożycia małżeńskiego.

Rozwód

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
O rozwód jest w stanie wystąpić każdy z partnerów i złożyć pozew w Sądzie. Porządnie napisany pozew o rozwód (Pełnomocnik rozwodowy) zapewnia możność uzyskania wyroku rozwodowego na pierwszej rozprawie. Jest to kwestia sensownej argumentacji i rozsądnego podejścia do zjawiska rozwodu zarówno przez małżonków jak i ich reprezentantów. Zupełność rozkładu pożycia małżeńskiego oznacza ustanie między małżonkami wszelkich więzi jakie muszą cechować przeciętne i normalnie działające związki małżeńskie.

Więcej – to zerwanie więzi w aspekcie fizycznym, mentalnym i majątkowym. Stałość rozpadu znamionuje jego nieodwracalność, a co za tym idzie brak nadziei na odbudowanie więzi spajającej partnerów.

Otrzymanie kolejnych wiadomości na podnoszony tu temat jest dla Ciebie sprawą priorytetową? Jeśli tak, to bez obaw kliknij ten link oraz tam zdobądź więcej informacji.

Bywa, że mąż i żona dochodzą do wniosku, że popełnili omyłkę zawierając związek małżeński, jednak nie chowają z owego tytułu do siebie urazy ani żalu. Chcą się rozstać kulturalnie, uczciwie podzielić posiadanie i żyć niezależnie. Każdy z nich będzie żył osobno i miał własne życie. W takiej sytuacji pozew rozwodowy bez wymieniania winy jest świetnym rozwiązaniem związku małżeńskiego – poczytaj.

Sąd zajmuje się także tematem małoletnich dzieci małżonków, jeśli strony posiadają wspólne małoletnie dzieci. Sąd orzeka, któremu z rodzicieli powierzyć władzę rodzicielską. Poza tym jeśli chodzi o nieletnie dzieci stron, sąd orzeka również w wyroku rozwodowym, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest zobowiązany płacić alimenty. Złożenie pozwu o rozwód to początek długiej drogi.

Rozwód bez orzekania o winie jest najlepszym i najszybszym rozwiązaniem w sytuacji gdy mąż i żona decydują się na polubowne rozstanie. Jednakże to w jaki sposób rozwiązać dylemat najlepiej doradzi adwokat. To on zdecyduje jakie rozwiązanie okaże się najlepsze w konkretnym przypadku.