Rozwód to nadzwyczaj trudny temat

Decyzja o rozwodzie to niezwykle skomplikowany temat dla współmałżonków. Rozwód jak i powiązane z tym działanie prawnicze stanowi dla obojga partnerów stresujące i pełne emocji doznanie. Rozwód to rozwiązanie ekstremalne, w wypadku kiedy brak jest szans na utrzymanie związku. Warunkiem pozwalającym na zdobycie rozwodu jest stały i całkowity rozpad pożycia małżeńskiego.

Rozwód

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
O rozwód jest w stanie wystąpić każdy z partnerów i złożyć pozew w Sądzie. Porządnie napisany pozew o rozwód zapewnia możność uzyskania wyroku rozwodowego na pierwszej rozprawie. Jest to kwestia sensownej argumentacji i rozsądnego podejścia do zjawiska rozwodu zarówno przez małżonków jak i ich reprezentantów. Zupełność rozkładu pożycia małżeńskiego oznacza ustanie między małżonkami wszelkich więzi jakie muszą cechować przeciętne i normalnie działające związki małżeńskie.

Więcej – to zerwanie więzi w aspekcie fizycznym, mentalnym i majątkowym. Stałość rozpadu znamionuje jego nieodwracalność, a co za tym idzie brak nadziei na odbudowanie więzi spajającej partnerów. Bywa, że mąż i żona dochodzą do wniosku, że popełnili omyłkę zawierając związek małżeński, jednak nie chowają z owego tytułu do siebie urazy ani żalu. Chcą się rozstać kulturalnie, uczciwie podzielić posiadanie i żyć niezależnie. Każdy z nich będzie żył osobno i miał własne życie. W takiej sytuacji pozew rozwodowy bez wymieniania winy jest świetnym rozwiązaniem związku małżeńskiego – poczytaj.

Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to w tekście (https://www.leaderlogistics.pl/transport-miedzynarodowy/drogowy/) również odnajdziesz coś, co okaże się warte Twojego zainteresowania. Kliknij zatem ten link!

Sąd zajmuje się także tematem małoletnich dzieci małżonków, jeśli strony posiadają wspólne małoletnie dzieci. Sąd orzeka, któremu z rodzicieli powierzyć władzę rodzicielską. Poza tym jeśli chodzi o nieletnie dzieci stron, sąd orzeka również w wyroku rozwodowym, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest zobowiązany płacić alimenty. Złożenie pozwu o rozwód to początek długiej drogi.

Rozwód bez orzekania o winie jest najlepszym i najszybszym rozwiązaniem w sytuacji gdy mąż i żona decydują się na polubowne rozstanie. Jednakże to w jaki sposób rozwiązać dylemat najlepiej doradzi adwokat. To on zdecyduje jakie rozwiązanie okaże się najlepsze w konkretnym przypadku.