Rehabilitacja oraz leczenie zróżnicowanych schorzeń kręgosłupa

Nasz kręgosłup utrzymuje nasze kilogramy. Powinniśmy o niego dbać. Nieodpowiednia postawa prowadzi do tego, że niestety, ale kręgosłup bardzo szybko się męczy. Ogółem już w szkole podstawowej, a często i wcześniej, da się dostrzec u dzieci różne problemy z kręgosłupem. Wtedy bardzo dobrze by dzieci chodziły na zajęcia korekcyjne.

chłopiec, kręgosłup

Źródło: pixabay.com
Takie zajęcia mogą pomóc w korekcji wielu wad. Poza wadami nabytymi w związku z nieprawidłowym siedzeniem, czy też, które pojawiają się przez noszenie ciężkiej torby na jednym ramieniu, możemy również doznać poważnego uszkodzenia kręgosłupa przez wypadek. Kręgosłup (vivamedica.pl/terapia-kregoslupa) po wypadku jest w stanie się zregenerować. Ale potrzebna okaże się rehabilitacja kręgosłupa, zobacz tu. Rehabilitacja pozwoli na powrót do formy sprzed wypadku, albo chociaż da możliwość na częściowy powrót do sprawności. Poza ćwiczeniami z rehabilitantem, na sto procent będą nam pokazywane ćwiczenia, które muszą zostać wykonywane w domu, byśmy sami mogli trochę popracować, by kręgosłup szybciej wracał do formy i ogółem wszystkie mięśnie przy kręgosłupie były bardziej sprawne.

Rehabilitanci pracujący z dzieciakami

Praca z maluchami jest z jednej strony łatwiejsza, bo wierzą mocniej w dobre rezultaty, a z drugiej trudniejsza, bo są o wiele bardziej nieprzewidywalne niż dorośli, sprawdź . Szybko da się to dostrzec na zajęciach rehabilitacyjnych. Ogółem rehabilitacja dzieci jest proponowana w wielu przypadkach. Dobrze, więc zastanowić się, czy czasem i nasza pociecha w związku ze skrzywieniem kręgosłupa, lub przez, to, że źle ustawia stopy – nie powinno iść na jakieś zajęcia z rehabilitantem.

ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie rehabilitacja dziecięca nie różni się za bardzo od tej dla dorosłych. Najważniejszy jest rodzaj schorzenia, przy którym musimy działać. Oczywiście wszystko jest dopasowane do zdolności małego człowieka. Jednak ogólnie ćwiczenia bywają dość podobne.

Jeżeli na ten wątek masz pytania, to poznaj więcej detali na prezentowane zagadnienie, klikając tu – informacje okażą się na pewno ważne.

Dzieci muszą mieć świadomość, po co jest rehabilitacja i co naprawdę jest w stanie im dać, ale powinny też czuć, że w pewnych momentach rehabilitacji będą mogły się dobrze bawić. Bo mimo wszystko najczęściej rehabilitacja wiąże się z bólem, gdy trzeba w odpowiedni sposób przykładowo rozciągnąć nóżkę. Wiadomo, że wszystko jest robione we właściwy sposób i krzywda dziecku się nie dzieje, ale zaboleć może.