Przygotowania do narodzin noworodka, czyli spis wyprawkowy etap po etapie

By starannie przygotować się na przyjście na świat potomka, należy uprzednio wykonać całkiem nie drobne sprawunki. Wyprawka dla niemowlęcia a także mamy świeżo po urodzeniu dziecka zdecydowanie nie jest skromna, i co dalej za tym stoi – nie jest też niedroga. Idealnie jest zatem ją podzielić na parę rat. Najdoskonalej spis wydatków rozdzielić podług ważności i czasu przydatności poszczególnych przedmiotów.

Ponieważ na przykład kapcie dziecięce zdecydowanie można nabyć wtedy, jak dziecko posiada jakieś 6 miesięcy, ale pieluszki bambusowe i termofor przydadzą się na samiuśkim początku. Pieluszki, wiadomo, są do wielu rzeczy, termofor przyda się w razie bólu brzuszka, lub biustonosz koronkowy byAnn bolesnych kolek. O zaletach pieluch bambusowych znajdziesz więcej na .

pieluszki

Autor: GoGreen Telas
Źródło: http://www.flickr.com

Lista zakupów jest znakomitym systemem na zorganizowanie sobie krok po kroku tego, co potrzeba przygotować przed urodzeniem potomka. Zdecydowanie na samym początku wypada przeprowadzić gruntowny remont w domu. A gdyby nie gruntowny, to przynajmniej pomalować powierzchnie, by odświeżyć wnętrze. Kolejnym ruchem jest zakupienie tych najpoważniejszych wielkościowo rzeczy: łóżeczka, przewijaka, szafki na małe ubranka. Kiedy już to się posiada, trzeba powoli zaopatrywać się w poszczególne elementy wyprawka.

Ubranka dziecięce, pieluszki, kosmetyki to zasadniczo najniezbędniejsze przedmioty. Do tego dochodzą również akcesoria, które jak na przykład wanienka, czy ręcznik dla dziecka. Oraz wszystko inne, co jest zbędne, ale w co matka posiada marzenie się zaopatrzyć. Nie znaczące czy dla własnego komfortu, czy widzimisię.

noworodek

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Koszt wyprawki jest niestety nieco duży. Powinien się tego oczekiwać, na szczęście można większość kosztów rozwinąć w czasie, żeby ubytek na oszczędnościach nie był aż taki duży. Ciąża trwa dziewięć miesięcy, a więc spis wyprawki rzeczy potrzebnych od początku po urodzeniu potomka da się rozbić na dziewięć, ewentualnie osiem rat. Resztę, czy potrzebne w późniejszym momencie da się wybrać już po narodzinach potomka. Niewątpliwie samo przygotowanie wyprawki należy do niezwykle przyjemnych zadań. Dzieje się tak zapewne dlatego, że kobieta w trakcie ciąży ma syndrom wicia gniazda i każdy nowy zakup z takiego internetowego sklepu jak Fiorino daje jej wielką satysfakcję.