Przeczytaj o tym w jakim momencie i co warto zafundować maluchowi

Który rodzic nie chce, aby jego rosnące dziecko było ładnie ubierane? Przy ubiorze małą istotkę, a wkrótce coraz większą osóbkę robimy zwykle proste błędy, np. decydując się na sporą ilość zupełnie nieprzydatnych ubrań. Zapoznaj się z radami na jakim etapie i co warto zafundować maluchowi, a czego unikać mając do ubrania noworodka.

ubrania dla małych dziewczynek

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczem jest … poznanie potrzeb dziecka. Owszem, brzmi banalnie, zwłaszcza jeśli matki nie opuszczają dziecka przez większą część dnia. Nie chodzi jednak o instynkty, emocjonalną troskę, lecz o praktykę i wygodę, którą da dziecku stosowny strój.

elegancki mały chłopiec

Autor: Kevin Stanchfield
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku nowo narodzonego dziecka nie szastamy pieniędzmi na ubranka. Mały człowieczek dopiero zaczyna poznawać otoczenie. Jego „ubraniami” są kolejne warstwy opinających kombinezonów ewentualnie zapinanych śpioszków.

Masz duży problem z wyszukaniem efektywnego rozwiązania Twojego dylematu? Z pewnością prędko może pomóc Ci ta strona www (http://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Dywany-do-przedszkola-i-szkoly/59).

Odkryta i to od czasu do czasu pozostaje jedynie główka. Od początku rodzice zaczynają też trwającą dwa-trzy lata „brudną” historię z pieluszkami. Nieprzyjemności z tym związane mogą zmniejszyć pieluszki bambusowe. Lepiej niż pieluchy z bawełny wchłaniają płyny noworodka, można je wykorzystać również jako kolejny kocyk. To na pewno korzystne rozwiązanie.

Podoba Ci ten materiał? Super, ale kliknij jeszcze tutaj – znajdziesz w tamtym miejscu niezwykle użyteczny serwis, który też okaże się dla Ciebie ciekawy.

Więcej na stronie

Rosnącego bobasa, ale ciągle niemowlaka, również ubieramy w kombinezony. Skóra malucha jest wciąż wrażliwa i podatna na zanieczyszczenia. Kąpanie maluszka przebiega ostrożnie, namydlając go specjalnym szamponem i mydłem do mycia. Przy niemowlaku jeśli chodzi o materiał króluje bawełna – myjki, ślinianki i ręczniczki wykonane są z bawełny wysokiej klasy. Jest ona miękka i przyjemna w dotyku, w sam raz na młode ciało niemowlęcia.

Wyjście malucha z wózka to … jednocześnie pierwsze kroki ku nowym zakupom. Maluchy ubieramy z czasem w spodenki, szelki, małe koszulki, a z kolei małe księżniczki stroimy w mini sukienki, pierwsze kokardki, czy barwne butki. Jeśli dziecko twardo stąpa po ziemi, konieczne staje się kupienie pasujących bucików. Przedszkolne kapcie nie są pierwszą parą butów dla małego dziecka. Kiedy jeszcze nie chodzi ubieramy malca w materiałowe buciki jak na . Kapcie są butami, które dziecko rozróżnia i identyfikuje jako własne. Już na tym etapie rośnięcia butki wykonywane są już pod rodzące się gusty chłopców i dziewczynek.