Pozostające w pamięci biwaki z harcerstwa – kto na nie jeździł, pamięta je na długo.

Współcześnie funkcjonuje bardzo wiele ruchów, do jakich młodzi ludzie mogą się przyłączyć, jednym z prężniej działających jest ruch harcerski. Harcerze robią wiele imprez (Andrzejki, Mikołajki), wiele akcji społecznych (akcja „Starszy brat, starsza siostra” oraz dużo wypadów – biwaków i obozów. Kto był choć na jednym z takich wyjazdów wie, iż są to wypady niepowtarzalne i warto na nie pojechać.

materiały w składnicy harcerskiej

Autor: Courtney „Coco” Mault
Źródło: http://www.flickr.com
Biwaki i obozy harcerskie, to wyjazdy wypełnione nowymi wrażeniami, dostarczające młodym ludziom dużej ilości zabawy i atrakcyjnych zajęć. Podczas każdego wyjazdu instruktorzy harcerscy realizują główną zasadę – nauki przez wykonywanie zadań – . Taki obóz to czas, w jakim dzieci stają się bardziej samodzielne i ogarnięte, żeby z wyjazdu powrócić odmienione – usamodzielnione i doroślejsze. Każdy dzień na wyjeździe lub obozie jest dokładnie obmyślony i przygotowany zgodnie z kompetencjami i wiekiem uczestników. Często jest okazja do zdobycia nowych sprawności, które później odzwierciedlają naszywki na mundur harcerski.

Instruktorzy pracują z dziećmi i młodzieżą przez cały rok, w związku z czym doskonale znają ich potrzeby i możliwości. To ogromny atut, że jedzie się ze znaną ekipą i znanymi instruktorami. Przed wyjazdem warto zajrzeć do sklepu ze sprzętem dla harcerzy i kupić kilka potrzebnych akcesoriów.

Spodobał Ci się ów tekst? Więc na pewno masz ochotę przeczytać więcej. Jeśli tak, to wejdź w ten link i kliknij po źródło (www.horyzont.net.pl/). Miłej lektury!

Świetnie wyposażona składnica harcerska nie powinna nas zawieść, lecz np. śpiwora możemy również poszukać w sklepach sportowych czy też militarnych. Jeżeli nie trafimy na nic atrakcyjnego w sklepach, z pomocą może przyjść internetowa składnica harcerska. Każdy związana z ruchem harcerskim potwierdzi, że harcerstwo to głównie różnorodność.

Każda osoba, niezależnie od tego, jakie ma talenty i predyspozycje, może być członkiem drużyny. Istotna jest przede wszystkim ochota do współpracy i aktywna postawa. Ruch harcerski naucza pracy w zespole, a przy tym docenia bycie autentycznym – pokazywanie najlepszych cech charakteru. Niezależnie od tego czy harcerz jest uzdolniony manualnie, muzycznie albo chce być sportowcem, w ruchu harcerskim na pewno znajdzie coś dla siebie.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerstwo łączy wszystko, co oferują inne zajęcia pozaszkolne, a jednocześnie oferuje to w naprawdę ciekawy sposób i pozwala pokazać się z jak najlepszej strony. By zobaczyć, w czym ktoś jest dobry, wystarczy jedynie spojrzeć na jego naszywki na mundur harcerski.