Pomysłowi i zaradni rodzice przygotują pokój malucha za grosze! Sprawdź ich niezawodne sposoby!

Wszystko, co jest dostępne w sklepach z produktami dla dzieci, najczęściej jest dla nas piękne, urocze i słodkie i pozytywnie się kojarzy. Kolorowe kocyki, małe ubranka i różne zabawki rozczulają nas, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Prezentacje pokoików w katalogach czy ich realizacje w salonach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem zaradni rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świecie pojawia się upragnione dziecko, cała rodzina koncentruje się tylko na nim. Nie tylko zwracając uwagę na elementarne, codzienne potrzeby maluszka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Grupka wujków i cioć z radością obsypuje maluszka matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

ostatnio ciekawym pomysłem na prezent są też podarki, które będą rosły razem z małym człowiekiem. Jednak praktyczni rodzice inwestują raczej w elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby upiększyć urządzone już wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem ogromną różnicę stanowi powieszenie nowych, bajecznie kolorowych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wstawienie nowych pudeł na zabawki.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do następnej strony, na której wyszukasz atrakcyjne wpisy – wejdź w link do www.

Kawałki materiałów można kupić za parę złotych na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca na kilka minut. Plastikowe, nietłukące osłonki za parę złotych na pewno dostaniemy w każdym większym markecie, zwłaszcza wiosną i latem. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Kupmy osłonki w ulubionych barwach naszego dziecka – sprawimy mu tym sporą frajdę!

Dziecięcy pokoik

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można umieszczać według własnych preferencji na każdej możliwej powierzchni.

Ciekawych danych zasięgniesz po przejściu na witrynę (http://wilanow.varsovia.edu.pl/), która ma fascynujące informacje na opisywany wątek – będą one niewątpliwie godne zainteresowania.

Ozdobić można nie tylko ściany czy meble, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli umieścimy je blisko klosza, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając niesamowity efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla maluszków, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampki. Różne przykłady znajdziesz na .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno mamy w domach sporo, można umieszczać w plastikowych pudełkach, lecz tańszym rozwiązaniem będzie pojemne kartonowe pudełko własnoręcznie pomalowane przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się trendach, upodobaniach i potrzebach lepiej znaleźć sklep oferujący tanie zabawki dla dzieci, np. . Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które się znudziły, możemy komuś oddać, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach służących bezgotówkowej wymianie ubranek, zabawek czy książeczek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i zaproponować im też swoje, przetestowane rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy ekonomicznych opcji.