Pomocne dodatki stosowane dla polepszenia zdrowia i funkcjonowania ludzi starszych

Cywilizacja niesie za sobą wiele chorób. Brak aktywności fizycznej lub przeciwnie – nadmierna jednostronna aktywność powoduje różne zaburzenia, w tym wady postawy. Symptomy, które towarzyszą takim wadom to ból pleców czy stawów lub np. zmiany w budowie stóp.

Aby wykryć wadę najlepiej wykonać badanie podoskopowe. Samo badanie jest łatwe, ponieważ wystarczy stanąć na specjalnej płycie, jaka pokaże potencjalne odchylenia od normy. Jeśli okaże się, iż anomalia jest duża, należy zakupić wkładki korygujące. Wkładki umożliwią wyeliminować ból oraz poprawią układ kostny. Świetne wyniki widać

lekarz

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

szczególnie u maluchów i młodzieży, ponieważ w czasie szybkiego wzrostu wkładki pomagają wyeliminować defekty.

Wkładki korygujące (przykładowo takiego typu: ) są dopasowywane indywidualnie do danego schorzenia. Ilustracją są wkładki na płaskostopie.

Czy nie uważasz, że informacje na opisywany wątek możesz odnaleźć też na innym portalu? Naturalnie, że tak – wejdź tu, a ujrzysz tam proponowany tekst.

W zależności od rodzaju płaskostopia dobiera się je do kształtu stopy, tak aby polepszyć komfort chodzenia i wyeliminować bóle, jakie występują w tej chorobie. Innym przykładem wkładek korygujących są wkładki odciążające. To ortopedyczne akcesorium, jakie najlepiej odciąża nogę podczas biegania, zwłaszcza piętę. Tym samym zmniejsza uderzenia stopy o podłoże. Takie wkładki rekomenduje się też osobom starszym z problemami podpiętek albo w stanach zapalnych rozcięgna podeszwowego. Ważnym aspektem jest dobranie butów do wkładek, ponieważ wkładki zawsze dopasowywane powinny być idealnie do nogi. Poruszając temat zdrowia, należy wspomnieć o starszych osobach i ich problemach, które powstają z wiekiem. Zdarza się, że dolegliwość powoduje poważne ograniczenia w poruszaniu się. Użyteczne tutaj będą krzesła toaletowe (np.: ). Taki sprzęt bywa niezastąpiony, kiedy pacjent nie może swobodnie korzystać z toalety.

Firmy stosują do produkcji specyficzną powłokę, która ma na celu pozbycie się wszelkich mikroorganizmów. Stosowany w krzesłach surowiec charakteryzuje się dużą odpornością, a ponadto pomaga choremu dbać o codzienną higienę. Dopasowywany jest indywidualnie do wzrostu i ciężaru osoby, tak aby wspierać poruszanie się. Istnieją przeróżne typy krzeseł toaletowych. Standardowe krzesło ma kółka razem z zamontowanymi hamulcami, które ułatwiają sprawne poruszanie się. Zamontowany zbiornik pod spodem siedzenia jest higieniczny i prosty w obsłudze.