Polskie służby Medyczne

Polska służba zdrowia zdecydowanie nie jest idealna. Strasznie dużo jest niedbalstwa, które jedynie jeszcze bardziej pogarszają niedobry obraz. Jeszcze niedawno politycy mogli wmawiać nam, iż jest zgoła odmiennie, jednakże wyniki Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia, nie zostawiają najmniejszych wątpliwości – niestety, może nie jesteśmy najgorsi, ale plasujemy się na samym końcu.

O polskiej służbie zdrowia

obsługa w szpitalu

Autor: deboxer
Źródło: http://www.flickr.com

możemy narzekać bez przerwy. Jak gdyby właściwie złożyć w jedno miejsce wszystkie skargi, to zapewne tych skarg zebrałoby się ich najwięcej w historii Polski. Zdrowie jest najważniejsze, nie da się bez solidnego zdrowia normalnie żyć, a kiedy tak podstawowy twór jak służba zdrowia nie jest w pełni spełniający stawiane mu wymagania, to z jednej strony możemy poczuć zaniepokojenie o własne życie, a z drugiej ogromną złość. Jak widać, narzekania zwykłych Polaków nie są przesadą. udowadnia to Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia, który mówi, że jesteśmy daleko, bardzo daleko jeśli chodzi o poziom tych usług.

Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia jest międzynarodowym rankingiem oceniającym i badającym jakość sektora medycznego. Na czele rankingu jest Holandia, my niestety nawet nie lokujemy się blisko najlepszej dziesiątki, gdyż na trzydzieści trzy kraje uplasowaliśmy się na… 27 pozycji. Wypadamy najgorzej pod względem dostępu do medykamentów, lecz też – co pewnie nikogo nie dziwi – oczekiwania na odwiedziny ulekarza czy na wykonanie zabiegu. Każdy, kto próbował się zapisać na zabieg usłyszał coś takiego, że oddalony termin, jaki z jednej strony jest w stanie każdego rozśmieszyć (ale tylko w pierwszej chwili), lecz z drugiej już ogromnie zasmucił i zdenerwował. Na przykład, jeśli chodzi o wszczepianie by-passów średnio u nas poczekamy 3 miesiące, a w Niemczech tego typu zabieg będzie już dostępny w trzy tygodnie. Co to dużo mówić, nawet nieskomplikowane badanie typu usg kolana to długie oczekiwanie, nawet kwartał. http://www.artemed.pl/szpital/
Na szczęście poza państwową służbą dostępna jest też prywatna oferta. Wiadomo, należ za nią płacić, w zależności od wykonywanego zabiegu, lecz mamy pewność solidnie przeprowadzonego zabiegu i właściwej opieki. Zdrowie jest najważniejsze, więc czasami pieniądze spadają na dalsze miejsca, gdyż co nam po dochodach, jeśli chorujemy na coś, co może zepsuć nam zdrowie… Warto więc rozglądać się za solidnym centrum medycznym z Wrocławia, najlepsze zaś efekty uzyskamy, gdy poszukamy tego typu zabiegów w internecie.