Pokój dziecięcy: co brać pod uwagę, aby urządzić miejsce doskonałe dla naszych dzieci?

Urządzenie pokoiku dla dziecka na pewno nie należy do łatwych. To niezwykłe pomieszczenie w domu musi nie tylko podobać się dziecku, lecz być również bezpieczne i użyteczne. Jedynie wtedy uwzględniona może być w tym pomieszczeniu jednocześnie zabawa, a także nauka. Co trzeba pamiętać? Czym sugerować się podczas urządzania bajkowego świata? Na jakie meble zwracać swoją uwagę?

pokój dla dzieci

Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój dziecięce dobrze jest urządzić w jaśniejszych, bardziej stonowanych barwach. Doskonale sprawdzają się kolory pastelowe, które dodają więcej światła przestrzeni. Lepiej unikać barw intensywnych oraz zbyt wyrazistych – będą bardziej stosowne raczej dla pomieszczenia salonowego czy dużych,otwartych pomieszczeń. Pokoik dla dziecka musi być przede wszystkim miejscem bezpiecznym (świetne modele). Dlatego tak ważne jest, aby zainstalować w nim meble nie stanowiące dla pociech żadnego zagrożenia. Niezależnie od tego czy wybieramy łóżka do pokoju dziecięcego, czy właśnie decydujemy się na regał, zawsze warto dokładnie obejrzeć zakończenia mebli. Nie powinny one mieć żadnych ostrych elementów, o które dziecko mogłoby przykładowo rozciąć głowę.

To nie koniec interesujących postów. Masz ochotę na kolejne? Więc zostawiam tutaj mój odsyłacz do swojej strony. Czytaj bez przeszkód.

Jeśli meble są malowane, zawsze warto zapytać jakiego rodzaju farba była zastosowana. Nie powinna ona być szkodliwa. Jeśli sprzedawca nie potrafi udzielić odpowiedzi na takie pytanie, korzystniej jest znaleźć meble w jednolitym kolorze. Łóżka do pokoju dziecięcego muszą posiadać także dopasowany materac. Nie powinien być on za bardzo miękki gdyż będzie prowadził do powstawania wad postawy. Ten za twardy może natomiast spowodować bóle kręgosłupa u dziecka. Dostępne dzisiaj łóżka do pokoiku dziecięcego to modele nie tylko klasyczne, ale także zachwycające różnorodnymi kształtami- sprawdź: polecana oferta łóżek dziecięcych. I w ten sposób nie stanowi żadnego problemu kupno łóżka w kształcie przykładowo auta wyścigowego.

łóżko dla dziecka

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
W odniesieniu do rodzeństwa bardzo dobrze sprawdzają się znane oraz cenione łoża piętrowe, które zazwyczaj są tylko lakierowane. Mają wobec tego mocno naturalny wygląd. Doskonale zaaranżowany pokój dziecięcy jest miejscem ładnym, przyjaznym i bezpiecznym. To istne królestwo maluchów, które z początku w pokoiku się jedynie rozrabiają, ale po czasie chcą się w nim także uczyć. Z tego powodu na tyle ważne jest, aby do aranżowania tego pomieszczenia w domu bardzo solidnie się zmobilizować. Pokój dziecięcy ma być zdecydowanie niesamowicie efektowny!