Pocenie się jest naturalną rzeczą dla każdego ciała. Zatem nie powinniśmy się tym zbytnio przejmować, jeśli zdarza nam się to rzadko

Pot wydaje się być niezbędny każdemu człowiekowi. Bez pocenia się bylibyśmy bezbronni wobec sporej liczby bakterii. Zatem stanowi on pewnego rodzaju naturalną powłokę ochronną.

Jednak jeśli pocimy się nazbyt obficie, to zapewne ma to negatywny wpływ na nasze samopoczucie – niemiło czujemy się w obecności obcych osób, wstydzimy się zbyt dużej potliwości. Trzeba wtedy zastanowić się nad przyczynami takiej sytuacji.

Sprawa nadpotliwości nie dotyczy zbyt dużej grupy ludzi. Przyjmuje się, że jest to tylko 1% społeczeństwa. To co nierzadko zdaje nam się być nadmierną potliwością po prostu jest reakcją na stres, aurę lub ostre potrawy w restauracji. Jednakże Ci, których faktycznie dotyka ten problem, muszą zastanowić się nad kuracją. Czasami trzeba również poznać przyczynę takiego stanu. Często bywają to choroby przykładowo cukrzyca, nadczynność tarczycy, zakażenia, zatrucia albo nowotwory – skocz.
Krem nawilżający

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic
Jeśli jesteś mieszkanką województwa dolnośląskiego i interesuje Cię leczenie nadpotliwości Wrocław ma świetne gabinety, gdzie pracują fachowcy w tej dziedzinie. Na umówionym spotkaniu na pewno będziesz szczegółowo wypytany o momenty, w których się pocisz. Po uzgodnieniu faktów doktor przejdzie do odpowiedniego leczenia. Może zaproponować zmianę nawyków żywieniowych, maści lub nawet kurację z użyciem toksyny botulinowej – Dermamed.

Bazuje ona na zablokowaniu nerwów pobudzających gruczoły potowe przy pomocy maleńkiej igły. Rezultat jest niesamowity i jest widoczny nawet przez prawie rok.