Place zabaw – ciekawe info

Zarówno dla najmłodszych, jak i dla odrobinę większych dzieci zabawa jest bardzo istotnym elementem codzienności. Poprzez zabawę najmłodsi uzyskują nowe wiadomości, jak również uczą się działania w grupie, dzielenia się i ogólnie życia w dużej grupie ludzi. Nieprawidłowe jest zdanie niektórych rodziców, którzy są zdanie, że dziecko powinno być wychowywane pod kloszem, z dala od innych dzieci, które mogą mieć na nie szkodliwy wpływ. Podobnie szkodliwe jest izolowanie dziecka od wszelkich niebezpieczeństw, między innymi od infekcji i schorzeń wynikających z częstego pobytu w grupie rówieśników.

dziewczynka na placu zabaw

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Krótko mówiąc najmłodszym powinno się dawać pewną dawkę swobody i możliwość zabawy z pozostałymi dziećmi, co pomoże mu w późniejszym życiu, jak również uodporni je na dużo niebezpiecznych czynników.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to bez wahania kliknij też ten link. Inne tego typu informacje znajdziesz również tu.

Miejscem, które idealnie się nadaje do tego rodzaju grupowej zabawy jest plac zabaw.

Niegdyś i dziśPlace zabaw , tak samo jak duża liczba innych obiektów, przez długi czas zmieniały się i były unowocześniane. Sporo przyrządów tam się znajdujących ma swoje prototypy w przeszłości. Przykładem są tradycyjne huśtawki, które współcześnie produkowane są z innych materiałów niż kiedyś.

Kusi Cię, żeby pozostawić szczerą ocenę pod przeczytanym wpisem? Pamiętaj, że nawet krótki komentarz z serwisu będzie przez nas przeczytany z przyjemnością.

Generalnie aktualnie na szeroką skalę wykorzystuje się tworzywa sztuczne, ale także odpowiednio dostosowane drewno. Powszechnym widokiem na chwilę obecną są place zabaw z typowymi domkami z bali, wyposażonymi w zjeżdżalnie i innego rodzaju dodatki. Ogólnie w dzisiejszych czasach miejsca takie są dużo lepiej urządzone, przyrządów jest po prostu więcej. Dzięki temu większa liczba dzieci może z nich korzystać w jednej chwili.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Obecni projektanci placów zabaw i pozostałych miejsc wykorzystywanych przez dzieci do zabawy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo najmłodszych- polecam budowa placów zabaw- MagicNets. Rzecz jasna nie wyklucza to w stu procentach ryzyka urazu doznanego przez dziecko pod nieuwagę rodzica. Niebezpieczeństwo to jednak jest w miarę możliwości ograniczone. Na placach zabaw wykorzystane zostały elementy wykonane w możliwie bezpieczny sposób, przykładowo wszelkie gwoździe i śruby powinny być zawsze ukryte, by najmłodsi nie mogli się o nie pokaleczyć. Oprócz tego już od wielu lat w standardowych huśtawkach montowane są specjalne zabezpieczenia w formie dodatkowego łańcucha, powstrzymujące dzieci przed wypadaniem i wyskakiwaniem z huśtawki.