Place zabaw – ciekawe info

Zarówno dla najmłodszych, jak i dla odrobinę większych dzieci zabawa jest bardzo istotnym elementem codzienności. Poprzez zabawę najmłodsi uzyskują nowe wiadomości, jak również uczą się działania w grupie, dzielenia się i ogólnie życia w dużej grupie ludzi. Nieprawidłowe jest zdanie niektórych rodziców, którzy są zdanie, że dziecko powinno być wychowywane pod kloszem, z dala od innych dzieci, które mogą mieć na nie szkodliwy wpływ. Podobnie szkodliwe jest izolowanie dziecka od wszelkich niebezpieczeństw, między innymi od infekcji i schorzeń wynikających z częstego pobytu w grupie rówieśników.

dziewczynka na placu zabaw

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Krótko mówiąc najmłodszym powinno się dawać pewną dawkę swobody i możliwość zabawy z pozostałymi dziećmi, co pomoże mu w późniejszym życiu, jak również uodporni je na dużo niebezpiecznych czynników. Miejscem, które idealnie się nadaje do tego rodzaju grupowej zabawy jest plac zabaw.

Niegdyś i dziś
Place zabaw , tak samo jak duża liczba innych obiektów, przez długi czas zmieniały się i były unowocześniane. Sporo przyrządów tam się znajdujących ma swoje prototypy w przeszłości. Przykładem są tradycyjne huśtawki, które współcześnie produkowane są z innych materiałów niż kiedyś.

Kusi Cię, żeby pozostawić szczerą ocenę pod przeczytanym wpisem? Pamiętaj, że nawet krótki komentarz z serwisu będzie przez nas przeczytany z przyjemnością.

Generalnie aktualnie na szeroką skalę wykorzystuje się tworzywa sztuczne, ale także odpowiednio dostosowane drewno. Powszechnym widokiem na chwilę obecną są place zabaw z typowymi domkami z bali, wyposażonymi w zjeżdżalnie i innego rodzaju dodatki. Ogólnie w dzisiejszych czasach miejsca takie są dużo lepiej urządzone, przyrządów jest po prostu więcej. Dzięki temu większa liczba dzieci może z nich korzystać w jednej chwili.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Obecni projektanci placów zabaw i pozostałych miejsc wykorzystywanych przez dzieci do zabawy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo najmłodszych- polecam budowa placów zabaw- MagicNets. Rzecz jasna nie wyklucza to w stu procentach ryzyka urazu doznanego przez dziecko pod nieuwagę rodzica. Niebezpieczeństwo to jednak jest w miarę możliwości ograniczone. Na placach zabaw wykorzystane zostały elementy wykonane w możliwie bezpieczny sposób, przykładowo wszelkie gwoździe i śruby powinny być zawsze ukryte, by najmłodsi nie mogli się o nie pokaleczyć. Oprócz tego już od wielu lat w standardowych huśtawkach montowane są specjalne zabezpieczenia w formie dodatkowego łańcucha, powstrzymujące dzieci przed wypadaniem i wyskakiwaniem z huśtawki.